Domů Z regionu Jihomoravský kraj FOTO: Policejní historie v brněnské Olympii. V obchodním centru může návštěvník vidět...

FOTO: Policejní historie v brněnské Olympii. V obchodním centru může návštěvník vidět řadu policejních vozidel

0
Sdílet
Policejní historie v Brněnské Olympii. Autor: Policie ČR
Policejní historie v Brněnské Olympii. Autor: Policie ČR

Brno – Na brněnské obchodní centrum Olympia dýchla o víkendu policejní historie. V jeho prostorách byla otevřena výstava Svět policie – policejní dopravní vozidla v historii a současnosti.

Přehlídku unikátních automobilů, motocyklů a dalších vozidel v sobotu v pravé poledne slavnostně otevřel za přítomnosti ředitele Kanceláře policejního prezidenta plk. Miloše Bednaříka ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje plk. Leoš Tržil.

Oba si pak se zájmem prohlédli na několika místech obchodního centra vystavené historické exponáty. Venkovní prostory pak nabídly návštěvníkům centra přehlídku současné policejní techniky. V průběhu tří týdnů představí výstava v doprovodném programu řadu dynamických ukázek práce policistů. Ať už to budou atraktivní ukázky služební hipologie či kynologie.

Fotografie z Brněnské Olimpie – Policejní historie v Olympii

Stejně tak se budou zajímavým programem prezentovat policisté Speciální pořádkové jednotky. Řadu informací návštěvníci venkovního doprovodného programu získají i od pracovníků BESIP. Ti nabízí vedle otočného trenažéru simulujícího dopravní nehodu i řadu informačních materiálů a nemalé množství reflexních prvků.

Autor: por. Bohumil Malášek
– tiskový mluvčí 
Policie ČR