Domů Hlavní zprávy FOTO: Nově vzniklá chráněná krajinná oblast Brdy zažila první rozsáhlou pátrací akci

FOTO: Nově vzniklá chráněná krajinná oblast Brdy zažila první rozsáhlou pátrací akci

0
Sdílet
Rozsáhlá pátrací akce v CHKO Brdy

Brdy – Téměř šedesátka lidí z řad policistů a hasičů hledala čtveřici pohřešovaných osob ve složitém terénu. Naštěstí šlo v tomto případě pouze o taktické cvičení, jehož cílem bylo prověřit spolupráci, koordinaci a komunikaci jednotlivých složek.

Brdy5
Rozsáhlá pátrací akce v CHKO Brdy. Foto: Policie ČR

Po několikahodinové akci, kdy vytvořená prostorová rojnice prováděla pátrání v náročném terénu, se podařilo nalézt dvě ženy v lesním prostoru pod vrchem Klobouček, z toho jedna byla v bezvědomí a musela být transportována na delší vzdálenost na nosítkách k terénnímu vozidlu záchranářů. Následně byli objeveni dva muži ve skalním masivu, také v bezvědomí. Z nepřístupného místa je musela vyprostit lezecká skupina příbramských hasičů. Lékař a tři záchranáři poskytovali první pomoc a zajišťovali přepravu raněných do nemocnice.

Brdy2
Rozsáhlá pátrací akce v CHKO Brdy. Foto: Policie ČR

Pohřešování měla oznámit matka jedné z dívek na tísňovou linku 158 s tím, že dospělá dcera odešla s kamarády na výlet do Brd a již delší dobu jsou všichni nekontaktní. Oznamovatelka uvedla jako jejich výchozí bod Obecnici. Tam také policisté při prvotním šetření získali od svědků informace o směru pohybu pohřešovaných osob. Bylo vybráno několik lokalit, kde by se mohli pohřešovaní nacházet. V okolí vrchu Klobouček, což je dominanta dané oblasti, probíhalo pátrání v rojnicích. V ostatních vytipovaných lokalitách hledali policisté na čtyřkolkách.

Brdy4
Rozsáhlá pátrací akce v CHKO Brdy. Foto: Policie ČR

Do akce byla nasazena nová technika z obvodního oddělení Příbram venkov, jedná se o dvě čtyřkolky značky Gladiátor a terénní vozidlo VW Amarok. Dobrovolní hasiči se sjeli z Obecnice, z Rožmitálu pod Třemšínem, z Březových Hor, Bohutína, Trhových Dušníků, Ohrazenice a Jinců. Cvičení proběhlo v pořádku a prokázalo, že všechny složky jsou na obdobné situace dobře připraveny.

Autor: por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
  – tisková mluvčí
P ČR ÚO Příbram

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na