Domů Z regionu Plzeňský kraj FOTO: Na Radosti u Hracholusek zničil oheň roubený srub a mobilní dům

FOTO: Na Radosti u Hracholusek zničil oheň roubený srub a mobilní dům

0
Sdílet
Na Radosti u Hracholusek zničil oheň roubený srub a mobilní dům. Autor: HZS Pk
Na Radosti u Hracholusek zničil oheň roubený srub a mobilní dům. Autor: HZS Pk

Radost/Hracholusky – V neděli 24. července krátce před půl osmou hodinou ráno zpozorovali návštěvníci kempu Radost u Hracholuské přehrady požár dřevěnného srubu. Během toho, co předávali informaci hasičům, vynosili svoje osobní věci i drobné vybavení z pronajatého mobilhausu, na který se v zápětí oheň rozšířil.

O požáru informovala krajský mluvčí plzeňských hasičů Pavla Jakoubková s tím, že krajské Operační středisko k požáru vyslalo ihned v první fázi jednotku profesionálních hasičů ze stanice Střibro, profesionální i dobrovolné hasiče z Nýřan a místní dobrovolnou jednotku SDH Pňovany, následně se zasahující posílili ještě o dobrovolné hasiče z Bdeněvsi a Pernarce.

„Oba objekty požár zničil ještě před příjezdem jednotek. Hasičům nezbývalo, než plameny srazit a hlavně se soustředit na to, aby nepřeskočily na další mobilní domy a do stromů v okolí,“ uvedla mluvčí.

Obrazem z místa požáru dřevěného srubu

„Požár napáchal škody předběžně za 650 tisíc, uchráněné hodnoty se odhadují na 250 tisíc. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření,“ doplnila mluvčí hasičů.

-jb