Domů Z regionu Ústecký kraj FOTO: Členové Litvínovské jednotky dobrovolných hasičů jsou nyní připraveni poskytnou první pomoc

FOTO: Členové Litvínovské jednotky dobrovolných hasičů jsou nyní připraveni poskytnou první pomoc

0
Sdílet
Na snímku lektor kurzů první pomoci a resuscitace PhDr. Mgr. Patrik Ch. Cmorej, při probíhajícím školení. Autor: JSDH Litvínov*

Litvínov – V neděli 30. října se v místní litvínovské hasičské zbrojnici konal kurz první pomoci a resuscitace pro jednotku města Litvínova.

Přednášející na tomto osmihodinovém školení byl náš nejlepší záchranář Ústeckého kraje PhDr. Mgr. Patrik Christian Cmorej, MHA, MSc. ,.

Tohoto kurzu se zúčastnili členové výjezdové jednotky a jejich děti a manželky ,kteří jsou členy SDH Litvínov. Prostory „hasičárny“ se tak 30. října zaplnily poměrně četným počtem zájemců o znalosti, jak poskytnout první pomoc v případě autonehody, srdeční zástavy, krvácení, dušení,popálení…

Naučili jsme se zanalyzovat prvotní situaci, ale i resuscitovat v případě, že postižená osoba je v bezvědomí, nedýchá a má zastavenou srdeční činnost.

Největší novinkou pro naši jednotku ,byla práce s resuscitačním vakem, který se naučili používat členové naší jednotky.Poté jsme se dozvěděli jak přistupovat k první pomoci u dospělé osoby, dospívajícího dítěte, tak i u novorozeněte ,popřípadě u těhotné ženy. Každý z posluchačů si přímo na místě vyzkoušel masáž srdce a použití resuscitačního vaku na figuríně, kterou pro tyto účely přivezl školitel.

OBRAZEM: školení první pomoci JSDH Litvínov

Nedělní dopoledne a část odpoledne, které jsme společně s hasiči strávili u zajímavé přednášky, bylo skutečně příjemné a naučné. Velké dík patří našemu školiteli.A v neposlední řadě Děkujeme za dary které nám předal.

Naše jednotka bude toto školení opakovat každých šest měsíců.

Autor:
Tomáš Kohout
– velitel družstva
– strojník
jsdhlitvinov.cz

Foto: JDSH Litvínov