Domů Prevence CVIČENÍ SLOŽEK IZS: Fiktivní srážka dvou vlaků paralyzovala kolínské nákladové nádraží

CVIČENÍ SLOŽEK IZS: Fiktivní srážka dvou vlaků paralyzovala kolínské nákladové nádraží

0
Sdílet
Fiktivní srážka dvou vlaků paralyzovala kolínské nákladové nádraží. Autor: HZS Středočeského kraje

Kolín – Ve středu 18. října krátce po šestnácté hodině se v areálu nákladového nádraží v Kolíně uskutečnilo taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému, při kterém byla simulována nehoda nákladního a osobního vlaku s větším počtem zraněných osob a následným únikem nebezpečných látek. 

Dle poplachového plánu k události Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo jednotky ze stanic Kolín a Ovčáry, zároveň byl ze stanice Mladá Boleslav povolán evakuační autobus. Na místě dále zasahovaly podnikové jednotky HZS SŽDC Nymburk a Paramo a.s. Kolín a také jednotka SDH Starý Kolín.

Jako první na místo nehody dorazila jednotka z Kolína, která prvotním průzkumem zjistila, že došlo ke střetu nákladní cisterny a osobního vlaku, který byl simulován jedním lůžkovým vagonem. Při samotné kolizi došlo k poškození cisterny, ze které unikly nebezpečné látky, a ke zranění většího počtu osob. Hasiči prvotně zjistili, o jakou látku se jde, a zamezili jejímu dalšímu úniku. Současně s tím byl proveden průzkum lůžkového vagonu a pomocí metody START byly zraněné osoby roztříděny a označeny. Poté byla provedena evakuace zraněných osob, jejich přednemocniční ošetření na místě události a následný transport do Oblastní nemocnice Kolín. Vzhledem k tomu, že cílem cvičení bylo i vyzkoušení trauma plánu v nemocnici, byla část zraněných do nemocnice dopravena sanitními vozidly, kde se jim ihned začal věnovat personál nemocnice.

ČTĚTE TAKÉ: Jihomoravští hasiči opět prokázaly svoji profesionalitu při cvičení s technickým kontejnerem

Po odvozu posledního zraněného předvedla jednotka Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty ukázku přečerpání nebezpečné látky, po které drážní hasiči seznámili profesionální kolegy s technickým vybavením svých zásahových vozidel. Celé cvičení bylo zakončeno nástupem a závěrečným vyhodnocením.

Autor: nprap. Petr Svoboda
– oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na