Domů Hlavní zprávy Fiktivní požár v mělnickém Centru seniorů prověřil složky Integrovaného záchranného systému ČR

Fiktivní požár v mělnickém Centru seniorů prověřil složky Integrovaného záchranného systému ČR

0
Sdílet
Fiktivní požár v mělnickém Centru seniorů prověřil složky IZS Autor: HZS Středočeského kraje

Mělník – Ohlášený požár pokoje v Centru seniorů v Mělníku zalarmoval středočeské hasiče. Informaci zavolala prostřednictvím linky 112 obsluha recepce, kam je svedena elektronická požární signalizace. Obsluha zároveň potvrdila, že v budově se nachází asi 100 osob se sníženou pohyblivostí. Informuje o tom Petr Svoboda z oddělení IZS.

K události tak ihned zamířily všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému. Z centrální stanice v Mělníku vyrazili hasiči se dvěma automobilovými cisternami, velitelským a protiplynovým vozidlem a automobilovou plošinou. Zároveň vyjel i řídící důstojník územního odboru. Současně byl vyhlášen poplach i jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Mělník Blata, Mělník Mlazice, Mělník Vehlovice – Chlumek a Všetaty.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že z bytu ve čtvrtém patře vychází kouř a bude nutné provést evakuaci zasaženého patra. Velitel zásahu rozdělil zasahující hasiče na dvě průzkumné skupiny s tím, že každá z nich šla po jednom ze schodišť, zároveň byla natažena dopravní a útočná vedení.

Hasičům v dýchací technice se při průzkumu s termokamerou podařilo postupně najít všechny zraněné osoby a evakuovat je ze zakouřených prostorů před budovu, kde si je do péče postupně převzala zdravotnická záchranná služba, která je nejprve roztřídila podle druhu zranění a následně ošetřila. Zároveň byla postiženým osobám poskytnuta posttraumatická péče.

K místu události se následně dostavili členové Českého červeného kříže, kteří se aktivně zapojili do posttraumatické péče a zraněným osobám rozdali deky. Cílem celého cvičení bylo prověření všech zasahujících složek v prostorách s velkým počtem imobilních osob.

PSALI JSME TAKÉ: Karlovarská tísňová linka 112 opět pomáhala v zahraničí

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na