Domů Hlavní zprávy Fetoval, prodával drogy a nyní mu hrozí až pět let basy

Fetoval, prodával drogy a nyní mu hrozí až pět let basy

0
Sdílet
Policejní maják, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / Honza Vraný

Hradecko – Včera obvinili policisté z oddělení obecné kriminality 25letého muže z Hradce Králové z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policisté muži prokázali, že od roku 2011 na různých místech po Hradci Králové prodal či bezúplatně poskytnul v nejméně 337 případech marihuanu a v jednom případě pozval kamaráda na jednu čáru pervitinu pro šňupnutí nosem.

Většinou zval své kamarády na bezúplatné vykouření jointa marihuany. Někdy, když měl hlad, či žízeň si od nich bral peníze. Policistům se náhle ztratil z dohledu, nezvedal telefony ani si nepřebíral poštu. Proto po něm ve čtvrtek ráno vyhlásili na základě souhlasu se zadržením vydaného okresním státním zástupcem celostátní pátrání. Po čtyřech hodinách ho pátrači vypátrali na ulici nedaleko centra Hradce Králové.

Muž se k činu doznal a přiznal se, že si vypěstoval jednou marihuanu sám. Pak ji většinou někde nalezl a někomu sklidil a do zásoby usušil. Obviněný muž je nezaměstnaný a na obživu mu peníze dávají prarodiče či přítelkyně. U výslechu se dušoval, že s drogami skoncuje. Pokud ho soud uzná vinným, může ho odsoudit až na 5 let do vězení.

Zdroj: por. Iva Kormošová PČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na