Domů Z regionu Středočeský kraj Falešný plynař okradl seniorku na Příbramsku, policisté po něm intenzivně pátrají

Falešný plynař okradl seniorku na Příbramsku, policisté po něm intenzivně pátrají

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2015)
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2015)

Příbramsko –  Policisté v těchto dnech intenzivně pátrají po asi 30-40 letém muži, který se na Příbramsku vydával za pracovníka plynáren a okradl seniorku. Policisté zároveň žádají veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém lupiči.

V pondělí 30. ledna krátce po desáté hodině dopolední zazvonil u jednoho bytu v ulici U Kulturního domu v Sedlčanech neznámý muž. Představil se jako pracovník plynařské společnosti s tím, že jde zkontrolovat plynoměr a chtěl po seniorce její občanský průkaz.

„Sám se nijak neprokázal. Poté vstoupil do bytu a v nestřežený okamžik poškozené odcizil několik tisíc korun, které měla doma uschované. Falešný kontrolor plynu na sobě měl šedou pracovní bundu, šedé kalhoty a tmavou kšiltovku. Mělo se jednat o muže ve věku mezi 30 – 40 lety, štíhlé postavy, vysokého 185 – 190 cm,“ uvedla k případu mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

„Žádáme veřejnost o pomoc, pokud by někdo měl jakékoli informace k pohybu daného muže nebo by šlo o další poškozené, aby se ozvali na obvodní oddělení Sedlčany, a to na telefon 974 879 740 nebo na bezplatnou linku 158,“ doplnila mluvčí policie.

-jb, red.