Domů Hlavní zprávy FOTO: Exploze a mnoho zraněných ve fakultní nemocnici Ostrava. Naštěstí jen cvičně!

FOTO: Exploze a mnoho zraněných ve fakultní nemocnici Ostrava. Naštěstí jen cvičně!

0
Sdílet
Cvičení v ostravské fakultní nemocnici s výbuchem a mnoha zraněnými. Autor: HZS MsK

Ostrava –  V ostravské fakultní nemocnici se konalo velké cvičení složek Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje, do kterého se zapojili i pracovníci nemocnice, figuranti, policisté a další. Tématem cvičení byl mohutný výbuch ve fakultní nemocnici s větším počtem zraněných osob.

O cvičení informoval krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že výbuch neznámé trhaviny v batohu, který se dostal do Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) s těžce zraněným pacientem, předznamenal středeční (12.4.2017) dopolední společné taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) s personálem urgentního příjmu nemocnice. Zapojily se do něj mezi jinými dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, který celý simulovaný zásah koordinoval.

FOTOGALERIE: Cvičení v ostravské fakultní nemocnici s výbuchem a mnoha zraněnými

Na urgentní příjem FNO byl přivezen vážně zraněný pacient. Uvnitř objektu v areálu nemocnice v Ostravě-Porubě způsobil výbuch jeho batohu úmrtí tří osob, zranění dalších deseti osob a vyvolal evakuaci dalších pacientů a zaměstnanců nemocnice do bezpečí.

Rovněž, zde začalo i hořet…

„Dvě jednotky profesionálních hasičů (ze stanic Ostrava-Poruba a Ostrava-Zábřeh – celkem 5 vozidel) po dohodě s personálem nemocnice vynášely či vyváděly zraněné z prostor urgentního příjmu, silně naplněných kouřem. O jeho výrobu a přísun do útrob nemocnice se staraly dva vyvíječe kouře. Současně šlo o uhašení požáru, způsobeného výbuchem,“ upřesnil Kůdela.

Uvnitř se hasiči v dýchací technice (měli lahve se vzduchem i dýchací masky) museli plížit po zemi, aby se dokázali ve změti rozbitého nábytku, zdravotnické techniky a materiálu alespoň trochu zorientovat. Dobře namaskované mrtvé i zraněné předávali týmu zdravotníků před budovou urgentního příjmu a asistovali při jejich ošetřování.

„Na závěr cvičení hasiči odvětrali zakouřené prostory přetlakovým ventilátorem a mohli si konečně pořádně prohlédnout místo zásahu,“ dodal na závěr k náročnému cvičení mluvčí hasičů.

ČTĚTE TAKÉ – VIDEO: Dobrovolní záchranáři z Ústí nad Labem se vrhli do vody bazénu v rámci školení

ČTĚTE TAKÉ: Němečtí studenti – záchranáři mají stáž u zdravotnických záchranářů v Děčíně a Ústí nad Labem

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na