Domů Hlavní zprávy Exploze granátů ve Vyškově zabila jednoho vojáka a druhého vážně zranila

Exploze granátů ve Vyškově zabila jednoho vojáka a druhého vážně zranila

0
Sdílet
Ilustrační snímek vojáků Armády ČR. Autor: Honza Vraný

Vyškov – K výbuchu ve sklepních prostorách, které využívala Vojenská policie ve Vyškově došlo dnes ráno, a to ve veřejně nepřístupných sklepních prostorách v administrativní budově. Exploze si vyžádala jedno smrtelné zranění vojáka, jedna osoba pak byla zraněná vážně.

Oběť výbuchu nadporučík M.H. i zraněný nadrotmistr M.R. byli příslušníky Vojenské policie, kteří se v tu dobu zdržovali na místě. Jejich rodiny byly o neštěstí informovány. Zraněný je v péči lékařů a není v ohrožení života. Vyšetřující orgány na místě zahájily úkony trestního řízení ke zjištění příčin exploze.

Místo události bylo zabezpečeno složkami Integrovaného záchranného systému, další exploze již nehrozí. Nepředpokládáme, že by se jednalo o útok či obdobný úmyslný čin. Konkrétní příčiny výbuchu však bude možné určit až na základě šetření, které provádí na místě za dozoru státního zástupce Vojenská policie.

K výbuchu se vyjádřil i ministr obrany Martin Stropnický: „Výbuch ve Vyškově je nešťastná událost, kterou je třeba důkladně vyšetřit. Předčasné závěry nejsou na místě. Je mi líto zmařeného života,“ řekl ministr obrany Stropnický.

„Je mi nesmírně líto tragédie, které se dnes v ranních hodinách stala v areálu kasáren ve Vyškově. Cítím hlubokou soustrast s pozůstalými a raněnému vojenskému policistovi přeji pokud možno co nejdřívější uzdravení,“ uvedl náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář a dodal: „Rád bych zároveň ujistil veřejnost, že všichni příslušníci Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov a frekventanti kurzů jsou v pořádku. Jejich blízcí nemusí mít důvody k dalším obavám,“ dodal armádní generál Josef Bečvář.

PSALI JSME: AKTUÁLNÍ KURIOZITA: Vojákům spadl za jízdy z návěsu na dálnici u Přerova tank

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na