Domů Hlavní zprávy DRAMATICKÝ POŽÁR BYTU: Jedna osoba zemřela, šest lidí skončilo v péči záchranářů...

DRAMATICKÝ POŽÁR BYTU: Jedna osoba zemřela, šest lidí skončilo v péči záchranářů a desítky lidí se museli evakuovat

0
Sdílet
Noční požár bytu v Ostravě nepřežila jedna osoba, dalších 46 lidí bylo evakuováno. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – V nočních hodinách ze soboty na neděli 23. dubna zasahovali hasiči, policisté a zdravotníci u mohutného požáru bytu v ulici U Parku v Ostravě. Noční požár nepřežila jedna osoba, dalších 46 lidí dostali hasiči a policisté do bezpečí.

Noční požár bytu v Ostravě nepřežila jedna osoba, dalších 46 lidí bylo evakuováno. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči po příjezdu na místo události a zahájení hasebního zásahu nalezli v zasaženém bytě osobu bez známek života.

Z celé budovy ve spolupráci s policisty zachránili ve vyváděcích maskách 12 osob, dalších 34 evakuovali. Všichni našli útočiště v přistaveném hasičském autobuse. Uvedl k tragickému požáru krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák a upřesnil, že šest lidí (z toho dvě děti) následně odvezla do nemocnice zdravotnická záchranná služba – ještě před příjezdem jednotek se nadýchali zplodin hoření.

Zásah hasičských jednotek. Noční požár bytu v Ostravě nepřežila jedna osoba, dalších 46 lidí bylo evakuováno. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

K dramatické noční události se vyjádřil také tiskový mluvčí ostravské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ošetřit bylo nutno šest osob, které se nacházely v domě zasaženém požárem a nadýchaly se zplodin hoření. Jednalo se o čtyři dospělé – ženy ve věku devětapadesát a jednatřicet let, muže ve věku třiapadesát a čtyřiapadesát let. V péči posádek Zdravotnické záchranné služby byly rovněž dvě děti, pěti a sedmiletý chlapec.

TIP REDAKCE: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

TIP REDAKCE: Sedačkomat aneb nakupuj chytře!

„Všichni pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života, jejich postižení byla lehká nebo středně těžká,“ upřesnil mluvčí záchranářů a doplnil, že po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči byli transportováni do Městské nemocnice Ostrava a předáni lékařským týmům urgentního příjmu, interní a dětské ambulance.

Příčinu vzniku požáru šetří hasičští vyšetřovatelé ve spolupráci s policisty, škoda je odhadována na 500 tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ: Čtyři osoby zachránili hasiči z hořícího bytu v Ostravě – Porubě

Autoři: Jiří Berec,
Vlastimil Zoybek,
(krajká redakce)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na