Domů Z regionu Praha Eumostwanted.cz, nové stránky pomáhají dostat zločince do vězení

Eumostwanted.cz, nové stránky pomáhají dostat zločince do vězení

0
Sdílet
Web. eumostwanted.eu. Autor: Printscan, (redakce U112.cz)

ČR – (PR-reklamní sdělení). Na začátku letošního roku spustil EUROPOL internetové stránky, které zveřejňují nejhledanější osoby Evropy. Evropská síť jednotek cíleného pátrání (ENFAST), jejíž součástí jsou i specialisté na pátrání z Policejního prezidia ČR, na stránkách zveřejňuje vždy dvě nejhledanější osoby daného státu.

Informace od veřejnosti, která může případné poznatky poskytnout přes kontaktní formulář, napomáhají k dopadení uprchlíků. Efektivní spolupráci jednotek cíleného pátrání zlepšuje vydávání Evropského zatýkacího rozkazu, kterým justiční orgány pomáhají k rychlému zadržení a předání zločinců do země, která po osobě vyhlásila pátrání.

EUROPOL v adventním období oživil stránky www.eumostwanted.eu o pomyslný adventní kalendář, který každý den odkrývá jedno okénko a představuje třetí hledanou osobu z určené země. Úterý 6.prosince je dnem České republiky, která na   stránkách zveřejňuje hledaného Stanislava Seidla, nar. 27.9.1973, který je na útěku před nástupem šestiletého trestu odnětí svobody za obchod se zbraněmi a další trestné činy.

Policisté uvítají každý podnět k hledaným osobám, který dokáží díky rychlé výměně informací vyhodnocovat a prověřovat v rekordně krátkém čase na celoevropské úrovni a zatknout tak nebezpečné pachatele trestných činů.

Autor:
por. David Schön
tiskový mluvčí,
Policejní prrezidium ČR

iPátráni