Domů Dopravní nehody Dvě osoby zemřely při tragické nehodě v Chýšti, další dvě museli hasiči...

Dvě osoby zemřely při tragické nehodě v Chýšti, další dvě museli hasiči vyprostit

0
Sdílet
Tragická nehoda v Chýši. Autor: HZS Pardubického kraje

Chýše – V Chýšti zasahovalo hned několik hasičských jednotek z dvou krajů, vedle nich záchranáři i policisté a to u tragické dopravní nehody, která si vyžádala dva lidské životy a další zraněné osoby. K nehodě došlo ve čtvrtek 9. listopadu v nočních hodinách.

O tragické nehodě dnes informovala krajská mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková s tím, že došlo k nehodě čtyř vozidel – dvou osobních a dvou nákladních. Hasiči ihned začali vyprošťovat zaklíněné osoby ze zdemolovaných vozidel.

Při nehodě zemřela jedna osoba z jednoho osobního vozidla značky Fiat a dále na místě zranění podlehla i osoba z druhého havarovaného osobního automobilu Škoda Yeti, kde byla ještě těžce zraněna další osoba. Hasiči dále museli vyprostit i řidiče z jednoho kamionu.

Zraněné osoby byly předány do péče zdravotníkům.

„Z havarovaného osobního vozu začaly unikat po nehodě provozní náplně, které hasiči zasypali sorpčním materiálem. Místo nehody muselo být nasvíceno, a to z důvodu velmi náročného vyprošťování, zadokumentování důležitých stop k vyšetření tragické nehody, ale i z důvodu odstraňování následků,“ upřesnila mluvčí hasičů.

„Odstraňování následků trvalo až do páteční čtvrté hodiny ranní. Silnice byla uzavřena až do svítání,“ doplnila tisková mluvčí HZS Pardubického kraje.

PSALI JSME: Tři osoby se zranily při nehodě tří vozidel u Medlešic

jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na