Domů Dopravní nehody Dvě nehody s vyprošťováním zaklíněných osob v obcích Chlebovice a Slezská Ostrava

Dvě nehody s vyprošťováním zaklíněných osob v obcích Chlebovice a Slezská Ostrava

0
Sdílet
Dvě nehody s vyprošťováním hasiči - Chlebovice a Slezská Ostrava. Foto: Tomáš Lach, Martin Turke / HZS MsK & Hasici.tv

Ostravsko –  U dvou dopravních nehod – vždy dvou vozidel – zasahovaly během pondělního dopoledne 13.6.2016 celkem tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), a to v Chlebovicích (okres Frýdek-Místek) a Ostravě. V Chlebovicích hasiči vyprostili zraněného a zaklíněného muže středního věku z menšího nákladního automobilu Nissan, vezoucího uzeniny.

K první ze zmíněných nehod – nákladního Nissanu a osobního automobilu Škoda Felicia v Chlebovicích se třemi zraněnými osobami (dvě lehce) – vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Frýdek-Místek dvěma vozidly krátce po sedmé hodině ranní.

Profesionální hasiči opatrně vyprostili zaklíněného řidiče pomocí hydraulického nářadí a přenesli jej až k vrtulníku Letecké záchranné služby Ostrava.

OBRAZEM: Dvě vážné nehody na Ostravsku si vyžádaly zásah všech záchranných složek

Z Nissanu hasiči vyložili náklad nezmrazených uzenin a asistovali při naložení skříňové korby na vozidlo soukromé odtahové služby. Po zdokumentování nehody Policií ČR místo nehody uklidili. Vozidlo bez korby čekalo v příkopu na soukromou odtahovou službu.

Druhá nehoda – mezi nákladními vozidly Tatra se struskou a prázdným Renaultem s návěsem, určeným k převozu osobních automobilů, byla na operační středisko hasičů ohlášena čtvrt hodiny před desátou hodinou.

Do Bohumínské ulice (vedle křižovatky s Hladnovskou ulicí) vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů – ze Slezské Ostravy a Ostravy-Zábřehu, odkud přijel mj. vyprošťovací speciál mercedes Actros Bizon a chemické vozidlo.

Bizon posunoval Tatru po silnici až mimo na krajnici, aby nepřekážela na několik desítek minut přerušené silniční dopravě, Renault dokázal i s návěsem popojet sám.

Hasiči přečerpali 330 litrů nafty z proražené nádrže Renaultu do náhradních nádob. Na menší únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent. Nehoda se obešla bez zranění.

Autor: por. Mgr. Petr Kůdela
– tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Foto: Tomáš Lach, Martin Türke & hasici.tv