Domů Dopravní nehody Dvě nehody autobusů téměř ve stejný okamžik ochromily dopravu v centru města...

Dvě nehody autobusů téměř ve stejný okamžik ochromily dopravu v centru města Mostu

0
Sdílet
U mosteckého Cnetralu se autobus střetl s motorkářem. Foto: Jan Vraný
U mosteckého Cnetralu se autobus střetl s motorkářem. Foto: Jan Vraný

Most – Hned dvě nehody autobusů dopravního podniku na rušných křižovatkách v rozmezí půl hodiny zaznamenala mostecká dopravní policie.

K první nehodě došlo na křižovatce v Bělehradské a Moskevské ulici, kde se na světelné křižovatce střetl autobus s osobním vozem. Následně tam pak havarovala další dvě auta. Při této nehodě byli dva lidé z auta zraněni lehce. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

U mosteckého Cnetralu se autobus střetl s motorkářem. Foto: Jan Vraný
U mosteckého Cnetralu se autobus střetl s motorkářem. Na místě záchranná služba. Foto: Jan Vraný – ag. JV PRESS

Jen o pár minut později se pak střetl autobus se dvěma motorkáři na frekventované křižovatce u mosteckého Centralu. Také tam zasahovala záchranná služba. „Mohu potvrdit, že v úterý odpoledne jsme zaznamenali dvě nehody našich autobusů. Míra zavinění je předmětem vyšetřování policie. Naštěstí ani u jedné z těchto nehod neutrpěl zranění nikdo z cestujících ani našich řidičů,“ uvedl pro redakci mluvčí mosteckého dopravního podniku Jiří Holý.

Obě nehody autobusů v odpolední špice ale výrazně zkomplikovaly dopravu v centru města, a to nejen řidičům, ale i přecházejícím chodcům.

V Bělehradské ulici v Mostě se střetl autobus s osobním automobilem. Foto: Jan Vraný - JV PRESS Most
V Bělehradské ulici v Mostě se střetl autobus s osobním automobilem. Na místě záchranná služba. Foto: Jan Vraný – ag. JV PRESS Most

Mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková k nehodám uvedla, že oba karamboly nyní vyšetřují dopravní policisté. Ti zkoumají míru zavinění. V obou případech ale autobusům nebyla dána přednost. Na místě zasahovaly i hlídky státní a městské policie.

Autor: Honza Vraný
e-mostecko.cz