Domů Dopravní nehody Dvě hromadné dopravní nehody na Karlovarsku. Obě na silnicích I. třídy

Dvě hromadné dopravní nehody na Karlovarsku. Obě na silnicích I. třídy

0
Sdílet
Nehody na Karlovarsku. Autor: Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Karlovarsko – V pondělí dne 16. října 2017 došlo na silnicích I. třídy na Karlovarsku k dvěma hromadným dopravním nehodám.

První se stala kolem 14:00 hodiny na průtahu městem na silnici I/6  v tzv. esíčku ve směru na Sokolov.

Dvaatřicetiletý řidič řídící nákladní automobil značky Mercedes se zřejmě plně nevěnoval řízení a při projíždění zatáčky se vyhýbal u pravého okraje komunikace odstavenému osobnímu vozidlu značky Škoda Fabia a při tom narazil do před ním brzdícího vozidla značky Volkswagen. To bylo následkem nárazu odraženo na před ním jedoucí vozidlo značky Audi. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Policisté se všemi řidiči provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla u všech negativně.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 120 tisíc korun.

Krátce před 17:00 hodinou řídil 61 letý řidič nákladní vozidlo značky Iveco s přívěsem po silnici 1/20 ve směru na Plzeň.

Před kruhovým objezdem u obchodního domu v Jenišově se zřejmě plně nevěnoval řízení svého vozidla, nesledoval dostatečně provoz před sebou a narazil do před ním zpomalujícího vozidla značky Škoda Superb. To bylo nárazem odraženo vpřed na před ním stojící vozidlo značky Hyundai. Řidič škodovky utrpěl lehké zranění. I v tomto případě byla policisty provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Z nákladního vozidla došlo k úniku chladící kapaliny, proto byla na místo povolána jednotka z HZS Karlovy Vary.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 160 tisíc korun.

Obě dopravní nehody jsou nadále v šetření policistů.

Autor: nprap. Zuzana Týřová,
Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na