Domů Hlavní zprávy Dvě dívky popálil proud z troleje při přelézání vagonů na Sokolovsku

Dvě dívky popálil proud z troleje při přelézání vagonů na Sokolovsku

0
Sdílet
Záchranná akce dívek na nádraží v Citicích na Sokolovsku. Foto: HZS KvK

Citice – Při přelézání vagonů na seřaďovacím nádraží u Citic na Sokolovsku zasáhl dvě dívky elektrický proud z troleje. Do nemocnice je musel transportovat lékařský vrtulník. V prostoru nádraží Citice byly celkem tři dívky mladší patnácti let. Jedna již vylezla na odstavený vagon, druhá na něj právě začala šplhat. V tu chvíli dívku nahoře zasáhl elektrický proud z železniční troleje. 

S popáleninami spadla z vagonu dolů, druhá zasažená dívka v silném šoku odběhla z místa zásahu. Třetí dívka, která byla celou dobu na zemi, a proud ji nezasáhl, zavolala telefonem o pomoc a sama začala pomáhat popálené kamarádce.

Záchranná akce dívek na nádraží v Citicích na Sokolovsku. Foto: HZS KvK
Záchranná akce mladých dívek na nádraží v Citicích na Sokolovsku. Foto: HZS KvK

O události informoval krajský mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal s tím, že přivolaní hasiči ze stanice Sokolov pomohli s transportem zraněné dívky a společně s policisty v prostoru nádraží mezi vagony pátrali po druhé zraněné. Tu policisté našli během několika minut a předali ji do péče záchranné služby. Na žádost lékaře pak hasiči připravili místo pro přistání záchranářského vrtulníku, který transportoval obě dívky do pražské nemocnice na popáleninovou kliniku. Místo zásahu si převzali družní hasiči z Chebu, na místě s nimi zůstal psycholog hasičů a členka týmu intervenční péče, kteří poskytl první psychickou pomoc třetí dívce. Ta poté, co zvládla prvotní pomoc kamarádkám, rovněž upadla do šoku, ve špatném psychickém stavu byli i rodiče obou popálených dívek.

K obdobnému případu vyjížděli hasiči z Chebu hned dvakrát na začátku roku, kdy proud z troleje popálil chlapce hrající si mezi vagony na železničním nádrží v Chebu.

„Jakékoliv přelézání vagonů na nádražích i odstavných nádražích je zakázané a extrémně rizikové. Velmi silný proud z železniční troleje může zasáhnout i na vzdálenost desítek centimetrů bez dotyku samotné troleje,“ vysvětlil Kasal.

„Následky popálenin po takovémto zásahu mohou být fatální,“ doplnil mluvčí karlovarských hasičů.

redakce

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na