Domů Z regionu Praha Dva případy během 24 hodin. Pražští policisté vypátrali dvě kradená vozidla a...

Dva případy během 24 hodin. Pražští policisté vypátrali dvě kradená vozidla a zajistili několik desítek gramů drog

0
Sdílet
Nápis policejního vozu. Autor: jb
Nápis policejního vozu. Autor: jb

Praha – První případ se stal v úterý 17. ledna 2017 dvě hodiny po půlnoci, kdy si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli na ulici 5. května v Praze 4 vozidla Škoda Fabia, které bylo v evidencích vedeno jako odcizené.

Policisté vozidlo i osádku zkontrolovali a zjistili, že se jedná o tři muže a jednu ženu ve věku od 19 do 31 let. Při této kontrole zjistili, že vozidlo bylo vyhlášeno v pátrání v pondělí 16. ledna 2017 v Kostelci nad Černými lesy a při prohlídce v něm nalezli více než 50 gramů pervitinu a MDMA. Navíc  vozidlo řídil muž, který nevlastnil řidičské oprávnění. Všechny osoby pak skončily na policejní služebně a případem se nyní zabývají kriminalisté pro podezření ze spáchání trestných činů  přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a neoprávněné užívání cizí věci.

Druhý případ se stal o čtyřiadvacet hodin později a policistům z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu se podařilo na Jižní spojce v Praze 4 vypátrat a zastavit kradené vozidlo Opel Calibra. To bylo odcizeno majiteli den před tím na Černém mostě v Praze 9. Zastavené vozidlo mělo rozlomenou spínací skříňku a bylo nastartované šroubovákem.

Za volantem seděl devatenáctiletý mladík, u kterého policisté provedli test na drogy a zjistili, že je pod vlivem pervitinu.

Také zjistili, že mu byl koncem loňského roku zadržen řidičský průkaz a za volantem tedy nemá co dělat. Zadržený následně skončil na policejním oddělení pro popsaná protiprávní jednání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Vypátrané vozidlo bude v nejbližší možné době vráceno zpět majiteli.

Autor:
por. Bc. Jan Daněk
Policie ČR KŘP hl. m. Prahy