Domů Hlavní zprávy Dva ozbrojení lupiči přepadli v Praze na ulici dvaatřicetiletou ženu, ohrožovali ji...

Dva ozbrojení lupiči přepadli v Praze na ulici dvaatřicetiletou ženu, ohrožovali ji nožem!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / JB. - Události112.cz (2014)
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / JB. - Události112.cz (2014)

Praha – V neděli 24. července krátce před půlnocí předli dva pachatelé v Bartákově ulici v Praze 4 dvaatřicetiletou ženu, která se vracela z nákupního centra ke svému vozidlu.

K poškozené z ničeho nic přistoupili dva muži, z nichž jeden ji počastoval vulgárním výrazem s tím, aby mu dala peněženku. Jelikož přitom držel v ruce nůž, tak mu ji poškozená ze strachu dala. Přitom si ale pachatelé zřejmě všimli jejích značkových hodinek na ruce, které jí také uloupili. Pak do ženy jeden z nich strčil, až upadla na zem a dali se na útěk.

Několik minut po přepadení zachytila bezpečnostní kamera u bankomatu na ulici Antala Staška podezřelého muže, který ženu přepadl. Ten pak z bankomatu vybral několik desítek tisíc korun. V součtu tak byla poškozené způsobena škoda ve výší téměř 200 tisíc korun. I když se muž při výběru peněz maskoval kapucí, šátkem a čepicí, přesto kriminalisté doufají, že by ho mohl někdo poznat právě podle oblečení. Jestliže někdo má jakoukoliv informaci, která by vedla k dopadení pachatelů, ať se ozve na linku 158.

Kriminalisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě dopadení a odsouzení pachateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Popis pachatelů:

První pachatel byl ve věku 25 až 40 let, vysoký okolo 190 centimetrů, statné postavy a o váze kolem 100 kilogramů. Na sobě měl tmavé oblečení a přes hlavu kapuci. Hovořil česky s romským přízvukem.

Druhý pachatel byl ve věku do 30 let a měl štíhlou asi 170 až 175 centimetrů vysokou postavu. Oblečený byl do tmavého oblečení a na hlavě měl čepici s kšiltem.

Autor:
por. Bc. Jan Daněk
– tiskový mluvčí
Policie ČR