Domů Dopravní nehody Dva chodce v Ostravě při předjíždění srazil a vážně zranil automobil

Dva chodce v Ostravě při předjíždění srazil a vážně zranil automobil

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Ostrava – Zdravotničtí záchranáři v Ostravě vyjížděli 14. listopadu večer k vážné dopravní nehodě, při které řidič osobního vozidla srazil při předjíždění dva chodce, oba skončili v péči záchranářů. Informoval o tom dnes krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Před půl jedenáctou večerní, byli operátoři informováni o střetu osobního automobilu se dvěma osobami. Na místo události ihned vyjely tři týmy zdravotnické záchranné služby, a to z integrovaného bezpečnostního centra a ze stanoviště v Zábřehu. První posádka byla u postižených během šesti minut od převzetí výzvy k zásahu.

Třiapadesátiletý muž utrpěl při nehodě vážné poranění v oblasti hlavy.

„Zasahující lékař u něj zjistil poruchu vědomí, stav pacienta se rychle zhoršoval a byl život ohrožující. Záchranáři proto museli přistoupit k intubaci dýchacích cest a převedení muže na přístrojem řízenou ventilaci,“ uvedl Lukáš Humpl z moravskoslezské záchranky a upřesnil, že po podání nezbytných léků, naložení krčního límce a dalších opatřeních byl pacient předán na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Žena ve věku osmatřiceti let byla dle svědků krátce po nehodě v bezvědomí, později se záchranáři již v kontaktu, utrpěla vícečetná vážná zranění.

„Byla ošetřena s poraněním hlavy, pánve a dolní končetiny. Poté, co jí byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, zajistili záchranáři transport do FN Ostrava a předali postiženou do péče týmu tamního urgentního příjmu,“ doplnil k nehodě mluvčí krajské záchranné služby.

ČTĚTE TAKÉ:Pět lidí se přiotrávilo oxidem uhelnatý ve Šternberku, skončili v péči nemocničních lékařů

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 28letý řidič vozu zn. Renault měl předjíždět před ním jedoucí vůz a následně došlo ke střetu se dvěma chodci. Osmatřicetiletá žena a třiapadesátiletý muž podle dosavadních zjištění přecházeli ulici. Při střetu utrpěli oba chodci vážná poranění, s dobou léčení zřejmě delší šesti týdnů,“ sdělila k nehodě mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Nehoda je nyní v šetření ostravských dopravních policistů.

-jb

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na