Domů Hlavní zprávy Družstevní byt v Hustopečích zcela zničil výbuch s následným požárem, na místo...

Družstevní byt v Hustopečích zcela zničil výbuch s následným požárem, na místo byl přivolán statik

0
Sdílet
Výbuch a požár zničil byt v Hustopečích. Autor: HZS Jihomoravského kraje

Hustopeče – V sobotu 29. října vyjížděli hasiči k nahlášenému výbuchu a následnému požáru v bytovém domě na ulici Družstevní v Hustopečích. Nikdo z obyvatel domu nebyl zraněn. Stav budovy musel posoudit statik.

V době příjezdu prvních jednotek byli všichni přítomní obyvatelé již mimo objekt. Třípokojový byt, kde došlo k výbuchu, začal hořet. Hasiči požár zlikvidovali a oheň se nerozšířil do dalších prostor bytového domu. Na místu události vyjela také Policie ČR a pracovníci Plynárenské pohotovostní služby.

Velitel zásahu na místo povolal také statika. Ten po průzkumu celé budovy vyžádal ukotvení stropu v bytě, kde došlo k výbuchu, než bude umožněn návrat obyvatel ostatních tří bytů. Z požární stanice Brno-Lidická vyjela lezecká skupina, která se specializuje také na stabilizaci zdí a stropů budov. Hasiči zajistili v poškozeném bytě výdřevu podle požadavků statika. Obyvatelé tří ostatních bytu se tak v odpoledních hodinách mohli začít vracet zpět do budovy.

Výše škody způsobená požárem není dosud vyčíslena. Ve spolupráci s Policií ČR se zatím vyšetřuje i příčina vzniku výbuchu a následného požáru.

Autor:
Kpt. Bc. Pavla Pražáková
HZS Jihomoravského kraj