Domů Hlavní zprávy Dramatický konec roku v okrese Pernink na Karlovarsku prožívali záchranáři na horách

Dramatický konec roku v okrese Pernink na Karlovarsku prožívali záchranáři na horách

0
Sdílet
Pozemní posádka krajské záchranné služby (ZZS KvK) spolu s Horskou službou na místě záchranné akce. Zdroj: Horská Služba Pernink / Facebook.com

Pernink / Karlovarsko – Dramatický konec roku, v okrsku Pernink na Karlovarsku. Záchranáři z Karlovarské krajské záchranné služby, Letecké záchranné služby i Horské služby pro oblast Pernink / Plešivec / N.Hamry, měli opravdu napilno. Oživovali asi 40letého muže a ošetřovali také vážně zraněného devítiletého chlapce, který se poranil při bobování. Informoval o tom dnes na sociální síti  záchranář Horské služby Vojtěch Danihel. 

Dne 31.12.2017 se udály v našem okrsku dvě velmi závažné příhody.

Nejprve v odpoledních hodinách při běhu na lyžích zkolaboval asi 40 letý muž.

Přítomnými svědky byla započata telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace. My jsme byli požádáni Záchranou službou o asistenci při zásahu. Na místo jsme se dostali chvíli před příjezdem záchranné služby a převzali jsem resuscitaci. Již ve spolupráci s posádkou záchranářů jsme pacienta napojili na defibrilátor a podali jsme jeden výboj, po kterém došlo k obnově účinné srdeční akce pacienta. Následně byl pacient napojen na umělou plicní ventilaci a záchranná služba transportovala pacienta na Emergency Karlovarské krajské nemocnice.

Druhým vážným případem byl úraz 9-ti letého hocha, který při bodování spadl z asi dvou metrové zítky na kamennou podlahu.

I v tomto případě jsme byli přizváni krajskou záchrannou službou k asistenci. Malý pacient byl při vědomí, ale stěžoval si na bolesti hned několika částí těla. Vše bylo zafixováno do vakuových dlah a nasazen krční límec k fixaci krční páteře. I tohoto pacienta následně transportovala záchranná služba do zdravotnického zařízení k další diagnostice,“ uvedl k událostem záchranář Horské služby Vojtěch Danihel.


ČTĚTE TAKÉ: V průběhu Silvestrovských oslav nemuseli hasiči v Karlovarském kraji řešit žádné popálení osob zábavní pyrotechnikou


Tyto dva případy ukázaly výbornou spolupráci mezi Horskou službou a Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje. „Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci, pacientům přejeme brzké uzdravení a všem návštěvníkům hor přejeme jen příjemné zážitky při zimních radovánkách,“doplnil Danihel.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na