Domů Hlavní zprávy FOTO: Dramatická záchrana vážně zraněného muže v obtížném terénu údolí Bílé Opavy

FOTO: Dramatická záchrana vážně zraněného muže v obtížném terénu údolí Bílé Opavy

0
Sdílet
Záchrana zraněného muže v obtížném terénu údolí Bílé Opavy. Autor: ZZS+LZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Letečtí záchranáři Moravskoslezské záchranky spolu s Horskou službou zasahovali ve čtvrtek 20. července, v poledne u vážného úrazu v Jeseníkách. Čtyřicetiletý muž upadl a pádem si přivodil vážné zranění. K události došlo ve velmi těžko přístupném, skalnatém terénu.

Záchrana zraněného muže v obtížném terénu údolí Bílé Opavy. Autor: ZZS+LZS Moravskoslezského kraje

O záchranné akci informoval naší redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce po půl dvanácté přijali operátoři výzvu k zásahu u muže zraněného v údolí Bílé Opavy. Se zásahy v tomto hlubokém kaňonu mají již specialisté Letecké záchranné služby Ostrava opakovanou zkušenost.

Na místo proto vzlétl vrtulník vybavený pomůckami pro práci v podvěsu a nad volnou hloubkou.

„Čtyřicetiletý muž upadl při cestě na Praděd tak nešťastně, že si poranil hlavu a horní končetinu. Byl prvotně ošetřen členy horské služby, avšak jeho transport z obtížného terénu se jevil jako velmi problematický. Vrtulník proto po ověření situace přistál na blízké Ovčárně, kde se záchranáři připravili k zásahu v podvěsu. Poté je stroj dopravil nad místo události, aby mohli slanit k postiženému,“ uvedl Humpl.

ČTĚTE TAKÉ: Dvouletá holčička se utopila na Orlickoústecku. Více než hodinu bojovali záchranáři o život dítěte

Záchrana zraněného muže v obtížném terénu údolí Bílé Opavy. Autor: ZZS+LZS Moravskoslezského kraje

„Přestože byl pacient při vědomí, zasahující lékař konstatoval vážné poranění hlavy a vyslovil podezření také na poranění mozku. Po dalším ošetření byl z místa úrazu vyzvednut a v podvěsu dopraven na Ovčárnu, kde jej posádka převzala na palubu stroje,“ upřesnil k události mluvčí záchranářů a doplnil, že zraněného muže pak tým záchranářů šetrně přepravil do ostravské Fakultní nemocnice a předal do péče lékařů urgentního příjmu.

Úspěšná záchrana pacienta ze špatně přístupného místa byla možná díky bezchybné spolupráci a koordinaci členů horské služby Jeseníky a speciálně vycvičených záchranářů Letecké záchranné služby Ostrava.

Autor: J.Berec
Zdroj: ZZS MsK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na