Domů Hlavní zprávy DRAMA V PRAZE: Cizinec skočil z Hlávkova mostu do ledové Vltavy. Chtěl...

DRAMA V PRAZE: Cizinec skočil z Hlávkova mostu do ledové Vltavy. Chtěl se zabít?!

0
Sdílet
Záchranná služba hlavního města Prahy, ilustrační foto. Autor: archiv ZZSHMP

Praha – Asi hodinu po poledni ve čtvrtek 16. února zasahovali pražští policisté a záchranáři na pražské Štvanici, kde z ledové řeky Vltavy vylovili cizince, který skočil z Hlávkova mostu. Cizinec přežil, skončil v péči lékařů.

Na pražské Štvanici vytáhli policisté z ledové řeky Vltavy silně podchlazeného devětatřicetiletého cizince, který podle informací redakce Události112.cz skočil do ledové vody z nedalekého Hlávkova mostu.

Dnešní dramatickou událost redakci Události112.cz potvrdil mluvčí pražské záchranky Dominik Horn s tím, že na místě zasahovala, jak zdravotnická, tak i lékařská posádka Zdravotnické záchranné služby.

„Při příjezdu záchranářů na místo události byl již cizinec z vody vytažen policisty. Na místě si ho převzali do své péče naše posádky,“ sdělil Dominik Horn a doplnil, že záchranáři ze silně podchlazeného muže museli sundat promáčené oblečení a podali mu teplé infúzní roztoky, aby ho zahřály.

„Po nezbytném přednemocničním ošetření byl devětatřicetiletý cizinec převezen záchranáři do Fakultní nemocnice v pražském Motole,“ doplnil mluvčí záchranářů.

Proč se muž rozhodl skočit z Hlávkova mostu, nyní prověřují pražští policisté.

Zda se jednalo o sebevražedný pokus, či nějakou nešťastnou náhodou, to jsou nyní otázky, kterými se policisté v hlavním městě intenzivně zabývají. Připravujeme podrobnosti…

Aktualizujeme:

K dnešní dramatické události v hlavním městě se v odpoledních hodinách vyjádřil také tiskový mluvčí pražské Policie Tomáš Hulan s tím, že na místo okamžitě vyrazily všechny policejní hlídky, které byly tou dobou v blízkém okolí. Na místo události proto spěchali jak policisté pohotovostní motorizované jednotky a dopravní služby, tak kriminalisté z prvního oddělení prvního policejního obvodu.

Jako první dorazili na místo zmiňovaní detektivové. Ti na nic nečekali a pro „pavláčka“ do proudící řeky skočili.

„Díky této okamžité reakci se podařilo dotyčného, značně prokřehlého a vyčerpaného muže vytáhnout na břeh. Tam mu policisté poskytli první pomoc především tím způsobem, že dotyčného zabalili do termo fólie a posadili ho do vyhřátého služebního auta. Odtud si ho posléze převzali do své péče přivolaní záchranáři, kteří dorazili na místo události během několika málo minut,“ uvedl Hulan.

„V rámci prvotního prošetřování na místě události kriminalisté zjistili, že muž chtěl skokem z mostu ukončit život, kdy byl navíc pravděpodobně pod vlivem alkoholu,“ upřesnil mluvčí policie.

„Díky tomuto rychlému oznámení a okamžité reakci policistů a kriminalistů nemá popsaná událost tragický konec,“ doplnil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan a podotkl, že je určitě na místě poděkovat také pozorným spoluobčanům, kteří okamžitě, jakmile tato mimořádná situace vyvstala, vytočili linku tísňového volání 158 a o všem informovali policisty.

-jb , jv

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na