Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Dopravní policisté získali nové motocykly

Dopravní policisté získali nové motocykly

0
Sdílet
Nové policejní motorky. Autor: Policie ČR
Nové policejní motorky. Autor: Policie ČR

Brno –  Dopravní policisté mají nové silné služební motorky. V showroomu Renocar v Brně za přítomnosti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého, ředitele dopravní policie plk. Tomáše Lercha a dalších představitelů došlo k jednomu z největších předání motocyklů pro Policii České republiky.

Díky Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů jsme získali celkem 135 motocyklů zn. BMW za 60 477 681 korun.  První část (76 ks) dnes obdrželi dopravní policisté ze všech krajských ředitelství policie. Druhou část obdrží policisté do poloviny dubna 2017.

Policejní motocykly jsou dnes standardní výbavou moderních evropských policejních sborů a představují významný a účinný nástroj pro dopravní policii v rámci plnění úkolů policie při dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Účelem navýšení počtu služebních motocyklů v dohledu nad silničním provozem je zviditelnění služby dopravní policie na všech typech komunikací. Celkem bude mít tedy pracovní tým MOTOTEAM 240 motocyklů, uvedl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý na dnešním slavnostním předání.

Nové policejní motocykly umožní dopravním policistům efektivněji reagovat na aktuální situaci v silničním provozu, zejména ve vztahu k rychlejšímu řešení mimořádných situací na pozemních komunikacích či komplikací v plynulosti silničního provozu,“ dodal ředitel dopravní policie plk. Tomáš Lerch.

Slavnostního předání se zúčastnil také generální manažer BMW Motorrad Galdric Donnezan, vedoucí české divize motocyklů BMW Petr Krajča, spolumajitel Renocar Brno Pavel Vránek a výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů Jan Matoušek.

Specifikace motocyklů:
• 90 ks BMW F 800GT – směřovány primárně na dopravní inspektoráty
• 45 ks BMW R 1200RT – směřovány primárně na dálniční oddělení a oddělení silničního dohledu jednotlivých krajských ředitelství police

Motocykly mají například přizpůsobené ovládání výstražného a rozhlasové zařízení, včetně cedule z nápisem STOP tak, aby je mohl policista za jízdy bezpečně ovládat. Tento typ motocyklů je využíván i ostatními policejními sbory v rámci Evropy.

Autor:
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí
Poicejní prezidium ČR