Domů Hlavní zprávy Dopravní policisté si převzali další nové silné služební motocykly

Dopravní policisté si převzali další nové silné služební motocykly

0
Sdílet
Nové služební motocykly. Autor: Policie ČR

Brno – Jedná se o druhé a zároveň poslední předání z největšího nákupu motocyklů v historii Policie ČR. V dopoledních hodinách se uskutečnilo v showroomu Renocar v Brně druhé a to závěrečné předání motocyklů pro Policii České republiky.

Díky Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů jsme získali celkem 135 motocyklů zn. BMW za 60 477 681 korun.  První část (76 kusů) obdrželi dopravní policisté ze všech krajských ředitelství policie již v polovině prosince loňského roku. Druhá část a to 37 kusů BMW F 800GT a 22 kusů BMW R 1200RT byla předána nyní. Informuje o tom mluvčí policejního prezídia Eva Kropáčková.

Nové policejní motocykly umožní dopravním policistům efektivněji reagovat na aktuální situaci v silničním provozu, zejména ve vztahu k rychlejšímu řešení mimořádných situací na pozemních komunikacích či komplikací v plynulosti silničního provozu.

„Policejní motocykly jsou dnes standardní výbavou moderních evropských policejních sborů a představují významný a účinný nástroj pro dopravní policii v rámci plnění úkolů policie při dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Účelem navýšení počtu služebních motocyklů v dohledu nad silničním provozem je zviditelnění služby dopravní policie na všech typech komunikací. Celkem bude mít tedy pracovní tým MOTOTEAM 240 motocyklů,“ uvedl u příležitosti prvního slavnostního předání motocyklů v Brně policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Druhého předání se zúčastnil ředitel služby dopravní policie plk. Tomáš Lerch, zástupce české divize motocyklů BMW Petr Krajča a spolumajitel Renocar Brno Pavel Vránek.

PSALI JSME TAKÉ: Plzeňští policejní kynologové převzali nové speciální vozidlo pro přepravu služebních psů

Autor: Honza Vraný

 

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na