Domů Hlavní zprávy Dopravní policisté rozdávali řidičům v rámci kontroly pokuty i reflexní vesty

Dopravní policisté rozdávali řidičům v rámci kontroly pokuty i reflexní vesty

0
Sdílet
Mostecká policie rozdávala i reflexní vesty. Autor: Policie ČR
Mostecká policie rozdávala i reflexní vesty. Autor: Policie ČR

Mostecko – Dopravní policisté se na mosteckých silnicích při kontrolách zaměřili i na povinné reflexní vesty v automobilech. Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Dopravní akce se zaměřena na kontrolu silničního provozu, technického stavu vozidel a na viditelnost osádky vozidla při mimořádných událostech. Policisté zjišťovali, zda řidič má v pořádku kompletní povinnou výbavu vozidla, kam patří i reflexní vesta.

Mezi jednu ze základních povinností řidiče patří mít na sobě doplňky s označením z retroreflexního materiálu, nachází-li se mimo vozidlo na pozemní komunikaci mimo obec v souvislosti s nouzovým stáním. Vestu by měl mít vždy po ruce tak, aby ji nemusel pracně ve vozidle hledat. Muži zákona při této akci řidiče na tuto povinnost upozorňovali a z důvodu dobré viditelnosti i  spolujezdců předali při kontrolách vesty i těmto osobám pro jejich bezpečí.

Preventivní akce proběhla v pondělí dopoledne na šesti stanovištích města. Policisté během této akce zkontrolovali 36 motorových vozidel a odhalili 16 přestupků v dopravě. Za 14 z nich uložili muži v uniformách pokuty ve výši 4 000 korun. Dva přestupky postoupí policie do správního řízení. Dva řidiči měli pozitivní dechové zkoušky na alkohol a u 9 vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav. Kromě dvou řidičů měli reflexní vesty všichni kontrolovaní motoristé.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS