Domů Z regionu Karlovarský kraj Donutily poškozenou uzavřít několik úvěrových smluv! Za podvod jim hrozí až pětiletý...

Donutily poškozenou uzavřít několik úvěrových smluv! Za podvod jim hrozí až pětiletý trest

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Honza Vraný / JV press

Karlovarsko – Karlovarští kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání dvou žen ve věku 37 a 47 let, které obvinili ze spáchání přečinu podvodu ve formě spolupachatelství a mladší z žen také z přečinu Poškození cizích práv.

Obě ženy měli společně od listopadu roku 2014 do října roku 2015 v Ostrově, pod různými záminkami donutit poškozenou 49 letou ženu uzavřít úvěrovou smlouvu u několika společností.

Poškozená pak z těchto půjček vyplatila obviněným ženám částku necelých 80 tisíc korun. Dále z ní vylákaly i její občanský průkaz, s jehož pomocí uzavřely přes sociální sít úvěrovou smlouvu na její jméno. Tuto půjčku neplatily, a proto poškozené přišlo od společnosti vymáhání finanční částky ve výši necelých 13 tisíc korun. V neposlední řadě zapůjčila poškozená obviněným ženám svůj notebook a několik kusů zlatých prstýnků, s předem dohodnutým termínem vrácení. Do současné doby jí však tyto věci nevrátily a na výzvu k vrácení nereagují.

Poškozené ženě tak vznikla finanční újma kolem 100 tisíc korun.

Oběma obviněným ženám hrozí za podvodné jednání v případě prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody za způsobenou větší škodu.

Autor:
nprap. Zuzana Týřová
– tisková mluvčí
Policie ČR

KŘP Karlovarského kraje