Domů Hlavní zprávy VIDEO: Dobrovolní záchranáři z Ústí nad Labem se vrhli do vody bazénu...

VIDEO: Dobrovolní záchranáři z Ústí nad Labem se vrhli do vody bazénu v rámci školení

0
Sdílet
Dobrovolní záchranáři z Ústí nad Labem nacvičovali záchranu ve vodě. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Ústí nad Labem – Akademie dobrovolných záchranářů z Ústí nad Labem uspořádala v sobotu pro své členy pravidelný výcvik na vodě. Desítka dobrovolných záchranářů se tak v bazénu Městských lázní pod dohledem zkušeného lektora vrhla do vody, aby si osvojila postupy při záchraně tonoucího a první pomoci.

Členové a dobrovolníci Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. se věnují dobrovolnickým aktivitám mezi které patří: První pomoc, příprava na mimořádné situace, aktivity pro děti a mládež. Záchranářská, vzdělávací a humanitarní činnost. Ředitel Akademie dobrovolných záchranářů v Ústí nad Labem Petr Urban řekl, že v Akademii dobrovolných záchranářů ČR působí také takzvaný Emergency response team (ERT), který je zvláštní složkou tvořenou ze členů a dobrovolníků, kteří jsou řádně proškoleni a vycvičeni.

VIDEOREPORTÁŽ ZE ŠKOLENÍ:

Dobrovolní záchranáři z Ústí nacvičují ve vodě záchranu tonoucího

„Tým je složen především z odborníků a specialistů pro danou oblast působení (lékař, zdravotní sestra, zdravotník, zdravotnický asistent, hasič, plavčík, sociální pracovník a dálší vyškolení dobrovolníci,“ uvedl Petr Urban s tím, že každý člen musí absolvovat roční školení.

„Zajišťujeme také zdravotnické služby první pomoci při sportovních, kulturních a společenských akcích, provádění výuky a školení první pomoci pro žáky ZŠ a SŠ,firmy v rámci BOZP, autoškoly i laickou veřejnost. Zdravotnické asistence poskytují zkušení zdravotníci, absolventi zdravot. akreditovaných vzdělávacích kurzů, zdravotní sestry, instruktoři první pomoci, profesionální záchranáři a vodní záchranáři,“ říká Petr Urban.

„Při nutnosti pro transport klienta do zdravotnického zařízení či konzultaci pro další postup voláme ZZS, která je automaticky volána při první pomoci u akutního stavu. Každá naše asistence je automaticky ohlášena na Zdravotnické záchranné službě,“ dodal ředitel dobrovolných záchranářů Petr Urban.

PSALI JSME TAKÉ: Dobrovolní hasiči v Libochovicích se pokoušejí vzkřísit nový sbor s bohatou historií

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na