Domů Z regionu Ústecký kraj Dobrovolní hasiči v Meziboří zasahovali na požární stanici. Čekala tam na ně...

Dobrovolní hasiči v Meziboří zasahovali na požární stanici. Čekala tam na ně i policie

0
Sdílet
Hasiči města Meziboří - prověřovací cvičení. Autor: redakce Události112.cz / J.B. (c)2016

Meziboří – Pořádně rušno bylo v sobotu 29. října na hasičské stanici v Meziboří. Na místní dobrovolné hasiče tam totiž čekalo nejen prověřovací cvičení, ale i policejní kontrola.

V rámci prověření akce schopnosti a připravenosti k zásahu svých členů se velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Meziboří Václav Kraus rozhodl, že za policejní asistence dá každému hasiči před páteční akcí „dýchnout“.

„Minimálně jednou ročně by i dobrovolní hasiči měli absolvovat prověřovací cvičení. Rozhodl jsem se, že po vyhlášení poplachu sirénou, kdy se hasiči sejdou na stanici, bude každý z nich podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. V případě pozitivního testu by takový hasič, který by „nadýchal“ u nás musel skončit,“ řekl Václav Kraus. Naštěstí ale v pátek dopoledne žádní z nich „nenadýchal.“

Teprve pak už čekal na jednotku dobrovolných hasičů úkol, zdolat požár střechy garáže, kam se dostali pomocí žebříků a následovalo vyhledání zraněného muže, který spadl ze schodiště. Tam si hasiči názorně vyzkoušeli předlékařskou první pomoc. Komunikaci se zraněným a následné předání poraněného přivolané záchranné službě.

Vše začalo v pátek ráno vyhlášením požárního poplachu, kdy se Mezibořím rozezvučela siréna.

Poté velitel jednotky Václav Kraus čekal na „dojezdový“ čas, kdy se hasiči dostaví k požární stanici, aby mohli vyjet k zásahu. I přes drobné nedostatky ale s výsledkem prověřovacího cvičení byl velitel dobrovolných hasičů v Meziboří Václav Kraus prý spokojen.

FOTO: Prověřovací cvičení jednotky SDH města Meziboří

Ročně zasahují dobrovolní hasiči přibližně u více než dvaceti „ostrých“ zásahů. Jde především o technickou pomoc, kdy zasahují například u likvidace nebezpečného bodavého hmyzu nebo u asanace vozovek po úniku provozních látek nebo odstranění popadaných stromů a podobně.

Autor: 
Honza Vraný
e-mostecko.cz
JV press

Foto:
redakce U112.cz