Domů Hlavní zprávy Dobrovolní hasiči v Libochovicích se pokoušejí vzkřísit nový sbor s bohatou historií

Dobrovolní hasiči v Libochovicích se pokoušejí vzkřísit nový sbor s bohatou historií

0
Sdílet
Hasičské jednotky u požáru, ilustrační foto. Autor: archiv Události112.cz

Libochovice – Dobrovolní hasiči z Libochovic znovuzakládají svůj sbor. Chtějí tak navázat na tradice sboru, který byl založen roku 1873. Byla zde i postavena hasičárna v 80 letech minulého století svépomocí, kterou poté město ale prodalo. Nyní mají dobrovolní hasiči v Libochovicích opět zelenou!

V roce 1993 se libochovický sbor rozpadl v tu dobu čítal 60 členů. Poté se ho pár lidí snažilo obnovit, ale bezúspěšně. Teď se o to hasiči pokoušejí znovu. „Dne 27. února letošního roku jsme obdrželi rozhodnutí z OSH Litoměřice o založení sboru dobrovolných hasičů. Město a jeho zástupci jsou nám nakloněni a jsou rádi že se tu snažíme na toto navázat. Musíme teď dořešit administrativu a poté začneme aktivně pracovat. Je před námi ještě hodně práce ale myslím že budeme mít úspěch. Chceme též oslovit místní školu a kroužky s dětmi kde by mohli být potencionální zájemci do řad mladých hasičů. Máme zde i historické hasičské auto, které pojede propagační jízdu na hasičské slavnosti v Litoměřicích, kdy mi už musíme aktivně fungovat jako sbor,“ říká Miloš Beneš ze Sboru dobrovolných hasičů Libochovice.

„Ráda bych poprosila všechny, kdo mají starý jakýkoliv zdravotní materiál či věci, které by se hodily k darování. Budu se snažit všechny členy jednotky aktivně zacvičit v první pomoci a co nejvíce pomoci sboru. Plánujeme také několik školení pro veřejnost a okolní sbory dobrovolných hasičů,“ dodává za libochovický Sbor dobrovolných hasičů – dobrovolná záchranářka Vlasta Kaulerová.

PSALI JSME TAKÉ: Ústecký kraj podporuje stoupající zájem dětí o práci dobrovolných hasičů

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na