Domů Hlavní zprávy DOBRÁ PRÁCE! Středočeští policisté z Řičan zachránili lidský život!

DOBRÁ PRÁCE! Středočeští policisté z Řičan zachránili lidský život!

0
Sdílet
Záchranná služba - transport pacienta, ilustrační foto. Autor: ZZS Středočeského kraje
Záchranná služba - transport pacienta, ilustrační foto. Autor: ZZS Středočeského kraje

Říčany – Středočeští policisté z obvodního oddělení Říčany včas vypátrali osobu ohroženou na životě a poskytli jí první pomoc. Mladý muž chtěl spáchat sebevraždu, zasahující policisté ho včas vypátrali a zachránili mu život!

O události dnes informoval policejní mluvčí Zdeněk Chalupa s tím, že se jednalo o nahlášení pokusu sebevraždy mladého muže, který se měl nacházet v odstaveném hnědém osobním vozidle, v blíže neurčené lokalitě obce Újezd u Průhonic, na rozhraní Středočeského kraje a územím hlavního města Prahy.
„Policisté bedlivě a postupně propátrávali blízké okolí, jakož i jednotlivé ulice Újezda. Pět minut před půlnocí projížděla policejní hlídka z Říčan ulicí K Sukovu, kde na konci ulice následně objevila zaparkované vozidlo Opel hnědé barvy. Uvnitř vozidla se nacházel hledaný mladý muž, který byl v bezvědomí, nedýchal a na různé podněty nereagoval,“ vysvětlil Chalupa.

Policisté mu ihned poskytli první pomoc, zahájili resuscitaci a přivolali na místo záchranáře. Před jejich příjezdem se jim podařilo u muže obnovit dýchání a přivést jej ke vědomí.

„Jeho včasným vypátráním, samotným poskytnutím první pomoci, jakož i přivoláním rychlé lékařské služby se podařilo policistům zachránit jeho mladý život,“ upřesnil mluvčí policie.

Devětadvacetiletého muže si do své péče převzali středočeští záchranáři, kteří jej převezli k odbornému lékařskému ošetření do nemocnice,“ doplnil k události mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

jb