Domů Hlavní zprávy DOBRÁ PRÁCE: Policisté z Mladé Boleslavi zachránili ženu a muže z hořícího...

DOBRÁ PRÁCE: Policisté z Mladé Boleslavi zachránili ženu a muže z hořícího bytu

0
Sdílet
Policie ČR - krimi-zprávy, ilustrační snímek. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Mladá Boleslav – V ulici Jana Palacha v Mladé Boleslavi hořel byt v bytovém domě. Na místo dorazili, jako první policisté z místního Obvodního oddělení, kteří na místě požáru „rychlou akcí“ vyvedli a zachránili z hořícího bytu ženu, poté muže. Žena i muž byli následně předáni do péče přivolaným záchranářům.

Na snímku policisté, kteří zachranili dvě osoby z hořícího bytu, nstrzm. Tomas Z., a nstrzm. Richard N. Zdroj: Policie ČR

O události informovala mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že policejní hlídka Obvodního oddělení Mladá Boleslav vykonávala dne 27. října tohoto roku běžnou hlídkovou činnost, když byla krátce po půl deváté ráno vyslána do ulice Jana Palacha v Mladé Boleslavi, kde byl hlášen požár bytového domu.

Policisté na místo dorazili jako první a hned po příjezdu zaregistrovali muže stojícího na balkóně přízemního bytu. Po vběhnutí na chodbu nejprve odvedli do bezpečí nevidomou dezorientovanou ženu, která se zoufale pohybovala u dveří hořícího bytu.

„Po vyražení vstupních dveří se chtěli co nejrychleji dostat k muži na balkóně, avšak kvůli dusivému kouři a ohni se již nebylo možné v prostorách bytu orientovat. Policisté proto pro muže vylezli z ulice, avšak s ohledem na věk a tělesnou indispozici jej  nebylo možné včas vynést přes balkón. Proto mu na ústa přiložili látkovou přikrývku a okamžitě ho evakuovali přes hořící byt ven již vyraženými vstupními dveřmi,“ upřesnila mluvčí policie.

Zasahující profesionální hasiči následně požár uhasili a provedli odvětrání celého domu.

„Díky rychlému a bezprostřednímu zásahu obou policistů, skončil jednašedesátiletý muž i jeho třiašedesátiletá nevidomá manželka, včas v péči lékařů.“ doplnila k události mluvčí policie a upřesnila, že za profesionálně odvedenou práci patří oběma policistům velké poděkování.

ČTĚTE TAKÉ: Kopanci „uspala“ chlapa! Kriminalisté pátrají po ženě, která hned šesti kopanci knokautovala poškozeného

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na