Domů Hlavní zprávy DOBRÁ PRÁCE: Policista na Liberecku ve svém volnu zadržel celostátně hledaného lupiče

DOBRÁ PRÁCE: Policista na Liberecku ve svém volnu zadržel celostátně hledaného lupiče

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce, Události112.cz / J.B.

Liberecko – Ve věznici včera skončil 32letý muž z Liberecka. Prvního března loňského roku ve večerních hodinách  vtrhnul na benzinovou čerpací stanici v Hrádku nad Nisou lupič s maskou čerta na obličeji a s nožem v ruce požadoval po personálu peníze.

Téměř žádné tu v tu dobu ale nebyly,  a tak si z benzinky  nakonec odnesl jen 15 eur. Nikomu přitom naštěstí neublížil a i s penězi z místa činu uprchl.

Liberečtí kriminalisté  ho následně vypátrali a soud ho za tento čin odsoudil k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.

Soudní rozhodnutí nabylo právní moci už  na podzim loňského roku. Odsouzený muž se ale do včerejška úspěšně vyhýbal převzetí písemnosti o nástupu do výkonu trestu, takže mu byla posléze doručena jen fikcí. Okresní soud v Liberci  na něj proto 14. září loňského roku vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Jedná se o 32 letého muže z Liberecka.

Včera kolem poledne ho poznal na ulici v Hrádku nad Nisou policista místního obvodního oddělení. V té době měl osobní volno. Ani na vteřinu ale  nezaváhal a snažil se ho zadržet. Odsouzenému lupičovi se do vězení evidentně nechtělo a pokusil se policistovi utéct. Nevyšlo mu to, policista byl v lepší fyzické kondici, a tak celostátně hledaný odsouzený lupič strávil už včerejší noc za zdmi věznice, kde si začal odpykávat svůj zasloužený  trest.

 

Autor:

Krajské ředitelství policie Lbk

 por. Bc. Ivana Baláková
– tisková mluvčí
Policie ČR – KŘP Libereckého kraje