Domů Hlavní zprávy Dobrá práce policie. Vyjednavač zachránil mladému muži život!

Dobrá práce policie. Vyjednavač zachránil mladému muži život!

0
Sdílet
Kriminální policie, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Kladensko – Devětadvacetiletý muž z Kladna se rozhodl spáchat sebevraždu. Pořezal se! Život mu zachránila jeho přítelkyně, která včas zalarmovala kladenské policisty. Do akce byl přivolán i krajský policejní vyjednavač.

O události dnes informovala kladenská policejní mluvčí  Michaela Nováková s tím, že v pondělí 7. srpna přijal v půl osmé ráno operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení, že devětadvacetiletý muž z Kladna chce spáchat sebevraždu.

V Černošicích se oběsila žena. Oživovací pokusy policistů a záchranářů byly neúspěšné

Sebevraždě mladíka u Povrlů předcházelo brutální napadení studentky

Skutek nahlásila jeho přítelkyně poté, co zjistila, že na balkoně a v bytě v Kladně v ulici J. Seiferta jsou stopy od krve a její přítel utekl zraněn z bydliště neznámo kam.

„Na místo byly ihned vyslány policejní hlídky. Jednalo se o prvosledovou hlídku oddělení hlídkové služby, policisty Obvodního oddělení Kladno – venkov, policistku skupiny služební kynologie a strážníky městské police. Všichni nasazení začali okamžitě po zraněném mladíkovi pátrat a podařilo se ho objevit asi po půl hodině na pozemcích rodinných domů v ulici Tyršova,“ upřesnila policejní mluvčí.

Zraněný muž však nechtěl se zasahujícími policisty vůbec komunikovat. Vyhrožoval, že pokud se k němu někdo přiblíží, tak dokoná svou sebevraždu.

Situace byla natolik vyhrocená tím, že mladík měl u sebe neustále velký nůž. Policisté mu proto alespoň z bezpečné vzdálenosti házeli obvazy a pití, jelikož byl velmi malátný. Nakonec se rozhodli na místo přivolat vyjednavače ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a policejní psycholožku. Těm se podařilo v součinnosti s jeho přítelkyní asi po hodině muže přesvědčit, aby svého jednání zanechal a nechal se ošetřit od přivolaných lékařů.

V Mníšku pod Brdy vlétl motorkář pod kola popelářského vozidla

V Řevnicích se střetl motorkář s osobním vozidlem, zasahovali záchranáři z Transhospitalu

„Případ je prošetřován službou kriminální policie a vyšetřování, jako pokus sebevraždy,“ doplnila k události kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Svým včasným profesionálním jednáním zachránili policisté tomuto mladému muži život.

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na