Domů Hlavní zprávy Dnešní protest taxikářů- průběh bezpečnostního opatření

Dnešní protest taxikářů- průběh bezpečnostního opatření

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Pražská policie připravuje v souvislosti s pondělním avizovaným protestem taxikářů v okolí letiště Václava Havla bezpečnostní opatření, kterého se bude účastnit několik desítek policistů. Taxikáři avizovali, že budou pomalou jízdou protestovat v okolí letiště. Tento protest má podle jejich vyjádření začít v 10 hodin dopoledne.

Policie již několik dní vede intenzivní jednání se všemi zainteresovanými stranami a připravuje se na všechny možné varianty a scénáře, které mohou nastat. V tuto chvíli nechceme spekulovat o případných postupech, které budou zvoleny, ale vše bude směřovat k tomu, aby protesty co nejméně omezily dopravu.

Prioritou bude tedy zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu. Policisté budou postupovat v mezích zákona a případné porušení příslušných zákonných ustanovení dokumentovat a postihovat.

Touto cestou chceme zároveň upozornit všechny, kterých se tento protest může dotknout, aby své plány a cesty těmto předem známým faktům přizpůsobili.

Aktuální informace o bezpečnostním opatření budou v pondělí přes den k dispozici online pod tímto odkazem.

Zdroj: por. Bc. Jan Daněk

Online zpravodajství o průběhu bezpečnostního opatření: stále aktualizujeme!

09:30 – Policisté a strážníci jsou na cca 20 stanovištích v okolí letiště Václava Havla připraveni dohlížet na bezpečnost a plynulost dopravy.

10:20 – Situaci v okolí letiště Václava Havla a přilehlých komunikacích monitoruje ze vzduchu policejní vrtulník, ten přenáší aktuální informace do velícího štábu bezpečnostního opatření. Do protestní jízdy se již zapojilo několik desítek vozidel jedoucích po Evropské, nicméně samotná jízda dosud žádným zásadním způsobem ostatní účastníky silničního provozu neomezila. Policisté průběh jízdy nadále monitorují, kdy jejich prioritou zůstává zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

11:00 – Protestní jízda přináší první komplikace v dopravě, ta je aktuálně v ulicích Lipská a Aviatická ve směru do centra na stupni číslo 4. Policisté v této souvislosti již řeší několik protiprávních jednání řidičů, kdy při těchto kontrolách musí brát maximální zřetel na zachování plynulosti silničního provozu.

11:20 – Policie podle aktuálního vývoje situace některé vybrané úseky krátkodobě uzavírá a dopravu odklání. Tímto opatřením se policisté snaží předejít mnohem větším komplikacím, zejména ve směru do centra metropole.

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na