Domů Hlavní zprávy Dívka si znásilnění vymyslela. Chtěla tak odůvodnit útěk z děcáku

Dívka si znásilnění vymyslela. Chtěla tak odůvodnit útěk z děcáku

0
Sdílet
Ilustrační sníme policistů. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Klatovy – Mladá útěkářka z dětského domova zbyteně několik týdnů zaměstnávala klatovské kriminalisty. Policisté totiž vyšetřovali zcela zbytečně ohlášené znásilnění, které se nikdy nestalo. Osmnáctiletá dívka si totiž vše vymyslela.

Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování z oddělení obecné kriminality v Klatovech tak nyní odložili trestní věc, kdy se jednalo o podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění a přečinu omezování osobní svobody. Koncem listopadu loňského roku policisté přijali oznámení, že z uvedených činů je podezřelý jednačtyřicetiletý muž a z uvedeného přečinu i jednapadesátiletá žena z Klatovska.

Potvrdila to Dana Ladmanová z krajského ředitelství Policie ČR Plzeňského kraje s tím, že podle výpovědi poškozené dívky v době od 20. října do 3. listopadu loňského roku v bytě měl muž opakovaně násilím vynucovat pohlavní styk s osmnáctiletou ženou, fyzicky ji měl napadat i uzamykat uvnitř bytu s další podezřelou ženou. Dne 4. listopadu oznamovatelka opustila byt a odjela do místa bydliště s tím, že chce dále studovat.

V průběhu dalšího prověřování případu byl vyslechnut podezřelý muž, který vydal mobilní telefon a tento byl podroben znaleckému zkoumání. Zde byly i fotografie podezřelého a poškozené.

„Po zjištěných skutečnostech byl proveden další výslech ženy, která sdělila jiná fakta než v prvotním oznámení. Mladá žena chtěla odůvodnit svůj útěk z dětského domova, proto si případ vymyslela a neuvědomila si, že takto může vyvolat trestní stíhání osob,“ uvedla policistka Dana Ladmanová.

Policie po zvážení zjištěných skutečností případ odložila, protože ve věci nejde o podezření z trestného činu.

-jv

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na