Domů Hlavní zprávy Malé dítě a žena se na Frýdecko-Místecku přiotrávily nebezpečným oxidem uhelnatým

Malé dítě a žena se na Frýdecko-Místecku přiotrávily nebezpečným oxidem uhelnatým

0
Sdílet
Ambulance - záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Frýdecko-Místecko – Ve středu 15. února zasahovali záchranáři u dvou osob vážně intoxikovaných nebezpečným oxidem uhelnatým! Ve 21.30 hodin převzali operátoři tísňové linky 155 krajské záchranné služby informaci o události ve Frýdku-Místku. K události vyrazily dvě posádky zdravotnických záchranářů a také lékařský tým rendez-vous. O záchranné akci informoval krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Sedmatřicetiletá žena byla spolu s tříletým chlapcem nalezena v bezvědomí v koupelně.

„Dítě bylo ještě před příjezdem posádek záchranné služby vyneseno do vedlejšího pokoje. Při vstupu do bytu záchranáře ihned upozornilo čidlo, které je součástí výbavy posádek záchranářů, na přítomnost oxidu uhelnatého. Přístroj ukázal hodnotu 460 ppm, která je při delší expozici životu nebezpečná. V koupelně pak hladina ohrožujícího plynu přesahovala hodnotu 500 ppm a zasažené osoby bylo nutno okamžitě evakuovat ze zamořeného prostoru,“ sdělil mluvčí záchranářů.

Oba pacienti byli v bezvědomí a ohrožení života.

„Po přemístění do bezpečí a aplikaci kyslíku se jejich stav začal zlepšovat, ale zasažení oxidem uhelnatým se jevilo jako vážné,“ uvedl Hump a doplnil, že po poskytnutí potřebných opatření v rámci přednemocniční péče a konzultaci se specializovaným pracovištěm, byli pacienti transportováni do ostravské Městské nemocnice k další léčbě v hyperbarické komoře.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na