Domů Hlavní zprávy Detektor úniku oxidu uhelnatého zachránil život majitelům domu ve Zlíně

Detektor úniku oxidu uhelnatého zachránil život majitelům domu ve Zlíně

0
Sdílet
Majitelům domu ve Zlíně zachránil život detektor úniku oxidu uhelnatého. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlíně – Krátce před polednem se v neděli 12. února spustil alarm na únik oxidu uhelnatého v jednom ze zlínských domů. Majitel zalarmoval profesionální hasiče. Následně majitel domu i jeho partnerka skončili v péči přivolaných záchranářů. Informoval o tom krajský mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička. 

„Majitel domu hasičům sdělil, že včera večer začal signalizovat detektor, umístěný v místnosti s plynovým ohřívačem, únik oxidu uhelnatého. Po vyvětrání detektor přestal signalizovat únik. Dnes před polednem opět došlo k signalizaci úniku plynu. Proto uzavřel přívod plynu ke spotřebiči a spolu s partnerkou vyvětrali vnitřní prostory domu,“ uvedl Žemlička.

Hasiči zastavili hlavní přívod plynu do domu a měřili koncentrace plynů uvnitř domu. Žádné hodnoty úniku však nenaměřili.

„Na místo se dostavila pohotovostní služba plynárenské společnosti a také sanitka zdravotnické záchranné služby, která později majitele s partnerkou odvezla k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ doplnil k dnešní události krajský mluvčí hasičů.

 

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na