Domů Hlavní zprávy Další feťák v případě odsouzení poputuje na delší čas za katr

Další feťák v případě odsouzení poputuje na delší čas za katr

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2015)
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2015)

Olomoucko – Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy důvodně podezírali policisté z prvního oddělení obecné kriminality v Přerově jednadvacetiletého muže z obce na Přerovsku. Toho se měl dopouštět od roku 2015 do současnosti tím, že na různých místech okresu Přerov, zejména pak v místě svého bydliště, zdarma či za protislužbu předal nebo za finanční úplatu prodal drogu známou jako pervitin a tablety drogy známé jako extáze.

Policisté zadokumentovali několik desítek takto realizované distribuce zakázaných látek. Kromě peněz za drogy podezřelý dostával také jídlo či jiné věci, ale také odvoz automobilem.

V pondělí 2. října 2017 v 16:15 hodin podezřelého ve spolupráci s kolegy ze zákrokové skupiny pohotovostního a eskortního oddílu krajského ředitelství zadrželi na autobusové zastávce v místě bydliště. Při zadržení muž neuposlechl opakované výzvy policistů, a proto k překonání jeho odporu požili donucovací prostředku hmaty a chvaty. Při zákroku nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

Po provedení procesních úkonů, byl muž následující den odpoledne ze zadržení propuštěn.

Od policistů si pro uvedené jednání převzal sdělení obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Zdroj: PČR Olomouc 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na