Domů Dopravní nehody Na sjezdu dálnice D3 u Plané nad Lužnicí havarovala dvě vozidla, zraněno...

Na sjezdu dálnice D3 u Plané nad Lužnicí havarovala dvě vozidla, zraněno bylo šest lidí

0
Sdílet
Nehoda na sjezdu dálnice D3 u Plané nad Lužnicí. Autor: HZS JčK

Planá nad Lužnicí –  V Plané nad Lužnicí na sjezdu na dálnici D3 ve směru z Českých Budějovic do Prahy, došlo v pondělních ranních hodinách k vážné dopravní nehodě, při které se zranilo šest osob. Na místě nehody zasahovali hasiči, zdravotníci i policisté.

DOPORUČUJEME: Kolina je synonymem pro kvalitní nábytek!

O nehodě informovala krajská mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že jednalo se o dopravní nehodu dvou osobních automobilů továrních značek Škoda Felicia a Opel Meriva.

Zasahovat musel i vrtulník záchranářů…

Ve Felicii cestovalo 5 osob, všechny byly zraněny. V Opelu jela pouze řidička a spolujezdec. Ten vyváznul bez zranění, zranění řidičky byla natolik vážná, že byla do nemocnice transportována letecky.

„Zasahující hasiči zajistili místo nehody a zraněné řidičce do příjezdu záchranné služby poskytovali předlékařskou pomoc. Zároveň natáhli vysokotlaký proud, kterým uhasili motorový prostor Felicie,“ upřesnila Vendula Matějů.

OBRAZEM: Šest osob bylo zraněno při nehodě dvou osobních vozidel na sjezdu dálnice D3 u Plané nad Lužnicí

„Po ukončení záchranných prací krátce před půl osmou odjela soběslavská jedntoka zpět na základnu. U nehody zůstali táborští hasiči, kteří si vyžádali posilovou jednotku z táborské stanice na asistenci při naložení zničených aut na vůz odtahové služby a úklid vozovky. Celý zásah byl pro hasiče ukončen po půl deváté dopolední,“ doplnila k nehodě mluvčí hasičů.

Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na