Domů Dopravní nehody Na cyklostezce podél řeky Ostravice havaroval cyklista, byl v přímém ohrožení života

Na cyklostezce podél řeky Ostravice havaroval cyklista, byl v přímém ohrožení života

0
Sdílet
Sanitka záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Ostrava – Zdravotnická záchranná služba zasahovala u nehody cyklistů v Ostravě. Ke kolizi došlo 21. července, několik minut po dvaadvacáté hodině. Na pomoc vyrazily lékařská i zdravotnická posádka krajské záchranky. Karambol si vyžádal vážné zranění jednoho s cyklistů.

O události informoval naší redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že místo nehody se nalézalo na cyklostezce podél řeky Ostravice a bylo jen obtížně přístupné. Sanitní – záchranářské vozidlo (RZP) nemohlo projet až k postiženému, a to kvůli probíhajícím stavebním pracím a lešení postavenému pod nedalekým mostem. K dopravě v posledním úseku cesty proto posádka využila služební vozidlo policistů, kteří záchranáře dovezli na samotné místo zásahu.


ČTĚTE TAKÉ: Na Bruntálsku havarovalo osobní vozidlo, nehoda si vyžádala zranění dvou osob
Profesionální hasiči, záchranáři i policisté zamířili v sobotu 21. července, ve večerních hodinách k vážné dopravní nehodě osobního vozidla, které se u obce Třemešná převrátilo přes střechu a skončilo mimo vozovku. 

Při střetu cyklistů došlo ke zranění jedné osoby. Muž středního věku zůstal po pádu ležet na zemi v bezvědomí a byl v přímém ohrožení života. „Zasahující lékařka u něj vyslovila podezření na poranění mozku. Zajistila jeho dýchací cesty intubací a připojila postiženého k přístrojem řízené ventilaci,“ sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl a doplnil, že po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl muž přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě a předán do péče tamních lékařů.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na