Domů Dopravní nehody Cyklista se na Karvinsku střetl s automobilem, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Cyklista se na Karvinsku střetl s automobilem, do nemocnice ho transportoval vrtulník

0
Sdílet
Letecká záchranná služba Ostrava, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Karvinsko – V Českém Těšíně na Karvinsku došlo 8. srpna v dopoledních hodinách, k vážné dopravní nehodě, při které se střetl cyklista cizí státní příslušnosti s osobním vozidlem. Cyklista podle záchranářů utrpěl mnohočetná poranění. V umělém spánku ho do nemocnice musel přepravit vrtulník letecké záchranky.

O nehodě informoval naší redakci, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že pětačtyřicetiletý muž polské národnosti byl po kolizi dle svědků krátce v bezvědomí.

S posádkami záchranné služby, již později byl v kontaktu, utrpěl však mnohočetná vážná zranění.


PSALI JSME: Záchranáři na Novojičínsku zasahovali u dvou osob zasažených kyselinou chlorovodíkovou
Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 8. srpna u intoxikace kyselinou chlorovodíkovou na Novojičínsku. K dramatické události došlo ve Studénce, krátce po půl deváté ráno. Více << 

Zasahující lékař jej proto uvedl do umělého spánku, zajistil dýchací cesty a převedl pacienta na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalších nezbytných úkonech a přípravě k transportu byl postižený letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej záchranáři předali do péče tamních lékařů,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na