Domů Dopravní nehody Cyklista podcenil osvětlení kola a skončil ve škarpě

Cyklista podcenil osvětlení kola a skončil ve škarpě

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz

Vysočina- Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala v sobotu 14. října v nočních hodinách  – kolem půl jedenácté v noci na Žďársku.

Čtyřiašedesátiletý cyklista na jízdním kole za snížené viditelnosti projížděl po silnici III/03724 ve směru obce Škrdlovice směrem ke křižovatce se silnici I/37. Při jízdě v mírném klesání na přímém úseku komunikace nezvládl řízení jízdního kola a upadl na vozovku. Cyklista při pádu utrpěl lehké zranění  hlavy, kdy musel být z místa dopravní nehody převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do Nemocnice v Novém Městě na Moravě k vyšetření, kde zůstal následně hospitalizován.

Ke zranění jiných osob nedošlo. Vzhledem ke zranění cyklisty nebylo možné provést dechovou zkoušku na alkohol na místě, z toho důvodu bylo cestou integrovaného operačního střediska zajištěno lékařské vyšetření spojené s odběrem krve na alkohol v Nemocnici v Novém Městě na Moravě.

Provedeným ohledáním jízdního kola policisté zjistili,  že cyklista neměl jízdní kolo za snížené viditelnosti řádně vybavené  – kolo nemělo vpředu světlo bílé barvy a vzadu chybělo také světlo červené barvy. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou.

Zdroj: JUDr. mjr. Dana Čírtková PČR Vysočina

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na