Domů Dopravní nehody Cyklista na Opavsku zemřel po střetu s automobilem

Cyklista na Opavsku zemřel po střetu s automobilem

0
Sdílet
Ambulance - záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz

Opavsko – Ve středu 26. září večer, vyjížděli záchranáři spolu s ostatními složkami IZS, ke smrtelné dopravní nehodě na Opavsku. Několik minut před dvacátou hodinou přijali operátoři záchranné služby tísňové 155 volání z obce Velké Hoštice. Nahlášena byla nehody cyklisty s těžkým zraněním.

O tragické nehodě informoval redakci webu #Udalosti112.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo události vyjely dva pozemní týmy krajské záchranné služby, ze stanoviště v Opavě.

Muž středního věku, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, byl sražen automobilem.

„První pomoc postiženému poskytovala lékařka, která projížděla okolo a zahájila srdeční masáž. Pacient byl v bezvědomí a bezdeší, došlo u něj rovněž k selhání srdeční činnosti,“ upřesnil k nehodě Lukáš Humpl.

Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací.


ČTĚTE TAKÉ: V areálu Třineckých železáren se muž zřítil z výšky, v umělém spánku ho do nemocnice přepravil vrtulník
Pozemní posádky spolu s Leteckou záchrannou službou museli zasahovat v areálu Třineckých železáren, kde se muž zřítil z přibližně 15m výšky. Do nemocnice ho musel transportovat záchranářský vrtulník. 

Za pomoci přístrojové techniky a léků se za současné nepřímé srdeční masáže pokoušeli obnovit krevní oběh muže. Jejich snaha však byla marná. Pacient na místě podlehl mnohočetným vážným poraněním, která utrpěl. Zasahující lékařka záchranné služby tak byla nakonec nucena konstatovat jeho smrt,“ doplnil mluvčí záchranářů.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na