Domů Hlavní zprávy Cyklista v Beskydech narazil do betonové skruže, nepomohla ani včasná resuscitace

Cyklista v Beskydech narazil do betonové skruže, nepomohla ani včasná resuscitace

0
Sdílet
Letecká záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv Honza Vraný , redakce

Beskydy – Okolo osmé hodiny, v neděli 25. června došlo v Beskydech k tragické nehodě cyklisty, který sjížděl prudký kopec. Při sjezdu narazil do betonové skruže, po nárazu utrpěl mnohočetná poranění hlavy a mozku. Na místě zemřel.

O tragické události informoval dnes tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že událost byla na tísňové lince 155 ohlášena v osm hodin a na místo ihned vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci, a to z Frýdlantu nad Ostravicí. Na pomoc zároveň vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy, vyžádána byla také pomoc horské služby.

Devětačtyřicetiletý muž podle informací, které mají záchranáři k dispozici, narazil při sjezdu z kopce do betonové skruže. Po nehodě zůstal ležet na zemi v bezvědomí a bezdeší.

První pomoc začali postiženému poskytovat náhodní svědkové a ve snaze o záchranu dále pokračovaly posádky záchranné služby. Tým letecké záchranné služby musel být po příletu vysazen v šikmém terénu, neboť přistání stroje v okolí místa události nebylo možné. Zasahující lékař u pacienta zjistil mnohočetná poranění hlavy a mozku. Záchranáři se pokoušeli za podpory přístrojového vybavení a léků obnovit srdeční činnost muže, avšak neúspěšně.

„Přestože záchranný řetězec zafungoval výborně – postižený dostal velmi rychlou základní první pomoc a následně i odbornou, jeho život se ani po téměř hodinovém úsilí zúčastněných nepodařilo zachránit. Poranění, která utrpěl, byla smrtelná,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

ČTĚTE TAKÉ: Muže na Novojičínsku vážně zranila petarda, utrpěl devastující poranění ruky

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na