Domů Hlavní zprávy Nová Ves v Horách na Mostecku zažije velké mezinárodní hasičské cvičení

Nová Ves v Horách na Mostecku zažije velké mezinárodní hasičské cvičení

0
Sdílet
Ilustrační snímek z mezinárodního cvičení hasičů. Autor: Archiv redakce

Nová Ves v Horách – Velké mezinárodní hasičské cvičení je naplánováno již na zítra, tedy na sobotu 13. května, a to v areálu Ústavu sociální péče v Nové Vsi v Horách na Mostecku, kde se od 9.00 hodin uskuteční taktické cvičení Integrovaného záchranného systému ČR a sousedního Německa.

V kuchyni ústavu sociálních služeb v příhraniční horské obci na Mostecku dojde vlivem technické závady na konvektomatu k požáru. Personál kuchyně následně zjistí, že hoří a snaží se tento požár uhasit ručními hasicími přístroji. Toto se jim nedaří a dva zaměstnanci se při tomto pokusu zraní a zůstávají v prostoru kuchyně a přilehlé jídelny zraněni.

Mezitím personál informuje vedoucího zaměstnance o vzniku požáru a ten nahlásí požár na tísňovou linku 112.

Dochází k evakuaci celého objektu ústavu. Mezitím je vyhlášen požární poplach jednotkám požární ochrany. V jídelně při pokusu o záchranu zraněných zaměstnanců zůstává zraněn jeden z klientů ústavu, který se nadýchal zplodin hoření.

Požár se postupně šíří v objektu ústavu sociální péče. V prostorách objektu i v jeho okolí, zůstává více zraněných osob. Po dojezdu jednotek začne probíhat záchrana osob a postupná likvidace požáru.

Cvičení IZS se mají zúčastnit profesionální hasiči z Mostu a Litvínova, hasiči z Loun  přivezou evakuační autobus, dobrovolné jednotky z Nové Vsi v Horách, Hory Svaté Kateřiny, Brandova a Oseka. Jednotky hasičů ze sousední Spolkové republiky Německo, a to z Deutschneudorfu, Deutscheinsiedelu, Seifenu, Olbernhau. Na místě bude zasahovat také Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje.

Z rozsáhlého cvičení složek IZS přinese redakce serveru Události112.cz foto a videoreportáže, které kromě našeho zpravodajského portálu budete moci sledovat i na internetové televizi HEULOS TV 112. << a také v on-line aplikaci HISCUBE ReView <<

PSALI JSME TAKÉ: „TUNEL 2017“ Taktické cvičení složek IZS Královohradeckého kraje

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na