Domů Hlavní zprávy CTIF: Hasiči z Královéhradeckého kraje se prosadili na mezinárodní soutěži

CTIF: Hasiči z Královéhradeckého kraje se prosadili na mezinárodní soutěži

0
Sdílet
Soutěž v disciplínách CTIF se konala v Rakousku. Autor: HZS Královohradeckého kraje

Hradec Králové/Rakousko – Dne 30. června se ve městě Sankt Pölten v Rakousku konala soutěž v disciplínách CTIF s mezinárodní účastí „67. Nö Landesreuerwehr Leistungsbewerbe“.

CTIF v překladu znamená Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů. Jedná se o nejvýznamnější celosvětovou organizací pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. S organizací souvisí také soutěže v CTIF a různé Mezinárodní hasičské soutěže, které se konají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí.

V současné době je v rámci CTUIF sdruženo asi padesát členských států a třicet přidružených členů.

Soutěže v Rakousku se zúčastnilo také družstvo Královéhradeckého kraje, které soutěžilo v kategoriích „Bronze B“ a „Silver B“, v první kategorii obsadilo třetí místo a v druhé kategorii místo druhé. Pro hasičské sportovce z našeho kraje byla tato soutěž také přípravou na další mezinárodní soutěž CTIF, která se koná v Rakouském městě Villach v první polovině letošního července.
Závody CTIF se v Rakousku těší veliké popularitě a soutěže v Sankt Pölten se během tří dnů zúčastnilo přibližně deset tisíc hasičů.

ČTĚTE TAKÉ: Budoucí piloti záchranky se cvičí na nejtišším vrtulníku v Čechách

Zdroj:
HZS Královohradeckého kraje,
Autor:
Redakce Udalosti112.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na