Domů Hlavní zprávy Žena oznámila na policii, že jí „někdo“ pobodal druha! Za mřížemi ale...

Žena oznámila na policii, že jí „někdo“ pobodal druha! Za mřížemi ale skončila ona!

0
Sdílet
Pouta, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz | J.B.

Plzeňsko – Precizní prací kriminalistů se podařilo odhalit závažné jednání ženy (cizí státní příslušnosti), která prvotně oznamovala, že k pokusu vraždy došlo ze strany neznámého pachatele. Za mřížemi ale nakonec skončila ona.

O brutálním případu dnes informovala plzeňská policejní mluvčí Markéta Fialová s tím, že v pondělí na 1. Máje přijali policisté oznámení, že v jednom z bytů v Plzni, v Zámečnické ulici došlo k pobodání 41letého cizince.

Na místě se nacházela 27letá cizinka, která při prvotním výslechu kriminalistům uvedla, že její druh se v odpoledních hodinách vrátil z venku, kdy měl bodná poranění, proto mu ihned přivolala pomoc.

„Přestože kriminalisté pracovali s verzí, že muže pobodal zatím neznámý pachatel, měli zároveň podezření, že závažného činu se mohla dopustit i žena, která skutek oznámila. Při ohledání místa činu různé indicie nasvědčovaly tomu, že věc se mohla odehrát jinak, než žena popsala. Po provedení všech potřebných úkonů a zadokumentování případu, byla 27letá oznamovatelka převezena k podání vysvětlení. Při výslechu se kriminalistům přiznala, jak k celé události skutečně došlo. Žena se nejprve pohádala se svým 41letým přítelem,“ sdělila mluvčí policie a upřesnila, že poté žena uchopila kuchyňský nůž a dvakrát ho bodla do oblasti zad.

Muž byl převezen do fakultní nemocnice k ošetření.

Muž v  době činu seděl na židli v místnosti bytu. Svým jednáním mu žena způsobila zranění bezprostředně ohrožující život.

ZAUJALO NÁS: Litvínovský nábytek Kolina byl oceněn certifikátem „Prověřená společnost 2017“

„S ohledem na všechny okolnosti pak vrchní komisař odboru obecné kriminality obvinil 27letou ženu ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Zároveň podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ doplnila mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ: Lupič zadržen bezprostředně po činu. Lupič se z lupu dlouho neradoval

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na