Domů Z regionu Praha CHYSTÁTE SE NA DOVOLENOU? ÚAMK informuje – Víkendový provoz v zahraničí

CHYSTÁTE SE NA DOVOLENOU? ÚAMK informuje – Víkendový provoz v zahraničí

0
Sdílet
Uzavírka dálnice, ilustrační foto. Autor: Roman Macha - ZprávyExtra.cz / (c)2015

ČR/Zahraničí – Podle dopravních expertů ÚAMK se opět dají očekávat kolony směrem k typickým rekreačním místům hlavně směrem do Chorvatska. V některých spolkových zemích Německa, například v Berlíně, Hamburku a Schleswig-Holstein a v Nizozemsku začínají prázdniny a dovolené. Kromě toho se konají velké akce.

Tento víkend budou uzavřeny dvě dálnice na Německém území. 
Od pátku 22.7. do soboty 23.7. bude uzavřena dálnice A 7 ve směru na Hannover mezi exity Rhüden a Derneburg/Salzgitterl. Uzavírka je plánována mezi 22:00 a 6:00 hodinou.

Od soboty 23.7. do neděle 24.7. bude uzavřena dálnice A 7 ve směru na Hannover mezi exity Rhüden a Derneburg/Salzgitterl. Uzavírka je plánována mezi 22:00 a 6:00 hodinou.

Od čtvrtka 21.7. do pondělí 25.7. bude uzavřena dálnice A 43 mezi exity Kreuz Bochum a Herne-Eickel. Uzavírka začne ve 22:00 hodin a ukončena bude v 5:00 ráno.

UAMK, ilustrační foto. Autor: UAMK - official.
UAMK, ilustrační foto. Autor: UAMK – official.

Závody GT Masters na Red Bull Ringu
V rakouském městečku Spielberg se od pátku do neděle konají závody ADAC GT Masters. Největší nápor návštěvníků se očekává v neděli a tak počítejte s velmi silným provozem v okolí města a na Pyhrnské dálnici A9.

Grand Prix v Budapešti
Nadšenci formule 1 budou cestovat do maďarské metropole tento víkend. Jede se tam tradiční závod Formule 1. Podle dopravních expertů z ÖAMTC se dají očekávat dlouhé kolony u hranic s Maďarském, kvůli hraničním kontrolám.

Salcburský festival
Tento víkend začíná série tradičních festivalů v Salcburku. Očekává se příjezd velkého množství návštěvníků a silný provoz se očekává na všech hlavních příjezdech do města.

Stavba dálnice ve Slovinsku
Ve Slovinsku staví tamní správa silnic novou dálnici A4 mezi městem Ptuj a hraničním přechodem s Chorvatskem Macelj. Již minulé víkendy ukázaly, že se tam pravidelně tvoří dlouhé kolony vozidel v obou směrech. Tento trend očekáváme i pro nadcházející víkend.

Autor/Zdroj: UAMK